עורך דין תאונות דרכים

כאשר מתרחשת תאונת דרכים קשה נגרמת טראומה לנפגעים. במקרים בהם הם נפגעים בצורה קשה הם אינם מסוגלים לתפקד במלוא חושיהם והנזקים הגופניים והנפשיים עלולים ללוות אותם למשך זמן. החוק קובע  כי כל נפגע זכאי לפיצוי כספי למעט מקרים מיוחדים שקבועים בחוק. הכלל הבסיסי הוא שהנהג הפוגע נושא באחריות וחברת הביטוח שלו אמורה לשלם בגין הנזקים. הפיצוי יכול להגיע גם מקרן מיוחדת לנפגעי תאונות דרכים וזאת במקרים בהם יש חוסר ודאות לגבי פרטי התאונה ולגבי נושאים אחרים הקשורים בה.

ייצוג מוקדם

בכל מקרה, רצוי לערב עורך דין תאונות דרכים כבר בשלבים הראשונים, ובעיקר, במקרים של תאונות מורכבות. ליווי וייעוץ צמוד יכול לסייע כבר בראשית התהליך ובמיוחד כאשר הנהג הפוגע מתנער מהאשמה, באי לקיחת אשמה של חברת  הביטוח, במקרים בהם אין רישיונות נהיגה בתוקף של הפוגע,  כאשר אין ביטוח בתוקף או שהוא אינו מכסה את עלויות הפגיעות ובעוד מקרים. יש צורך להכין תיק מסודר שיקל על התביעה וההתדיינות העתידית מול הגורם המבטח שאמור לפצות.

קביעת סכומי הפיצוי

עורך דין תאונות דרכים מנוסה ישתמש בכל הידע והניסיון המצטבר שלו כדי להשיג עבור לקוחו את סכום הפיצוי המרבי. הסכומים נקבעים על פי חומרת הפגיעה, סוג הנכות, אם קיימת, על פי גובה ההשתכרות ופוטנציאל ההשתכרות העתידית, גיל  הנפגע, התלות של בני משפחתו בו, הסכומים הנדרשים לו לשיקום ומחייה עתידית ופרמטרים נוספים. עורך דין יכול להנחות את הלקוח לגבי המסמכים השונים אותם יש להשיג ולהציג כדי להגדיל את סכום הפיצוי או לפחות, להשיג את הסכום המרבי בחוק.

ייצוג בבית משפט

עורך דין מנוסה מכיר תקדימים משפטיים ויודע לטעון את טענותיו בצורה הגיונית. השופט פוסק, לרוב, על פי מסמכים המוגשים לו. לכן, יש צורך להביא חוות דעת רפואיות, מסמכים כלכליים שונים, הערכות על הוצאות צפויות ועוד. בנוסף,  יש צורך לטעון כנגד עורכי הדין היריבים ולהוכיח את צדקת הלקוח ואין זה פשוט מאחר וגם ממול יש עורכי דין מקצועיים ומנוסים.  ייצוג מקצועי ואיכותי מגדיל את הסיכוי לפיצוי כספי גבוה שישרת את הלקוח בענייניו השונים.