הליך גירושין

איך מתחילים הליך גירושין

הליך גירושים כולל בירוקרטיה רבה ותהליך ממושך שלא קל לצלוח. עם זאת במידה וישנן הסכמו ורצונות של שני בני הזוג להתגרש – התהליך יכול להיות קל יותר וכזה שיעבור בצורה נוחה. אבל כיצד מתחילים בהליכי גירושין? על הדרך בהמשך.

בדיקות כלכליות

כדי להתחיל בתהליך חשוב בתחילה לבצע את כל הבדיקות הכלכליות למען חלוקת רכוש בצורה שווה. בדקו את מצב החשבון בנק שלכם, את כמות הכסף בתכוניות החיסכון, בקרנות הפנסיה ועוד. חשוב לדעת מהו גובה המשכנתא שלקחתם כמו גם הלוואות וזאת כדי שתוכלו לבצע חלוקה הגונה של הרכוש אך גם של החובות שלכם.

תדפיסים

כאשר אתם מבצעים את כלל הבירורים האמורים, שימו לב כי אתם מוציאים תדפיסים של התוצאות השונות וזאת כדי שתוכלו להציע אותה בתביעה למזונות ובחלוקת הרכוש שתעשה מול בית המשפט.

בנוסף חשוב לבצע תדפיסים של כרטיסי אשראי ולפצל את החשבונות במידה וישנו חשבון בנק משותף.

כלל התדפיסים האלה יעזור לכם להציג את כל מה שאתם דורשים בבית הדין הרבני ובדיון עם עורכי הדין שלכם או מול מגשר.

החלטה על סוג התביעה

כדי לנסות לשמור את הדברים פשוטים, רצוי בכל הנוגע לתביעת גירושין לשמור את התהליך בבית הדין הרבני שבו מתבצע התהליך. במידה וישנן מחלוקות וסכסוכים שאינם נפטרים: מומלץ לשכור עורך דין על מנת לנהל את התביעה באחת מבתי המשפט לענייני משפחה.

בין התביעות שתגישו ישנן כמה וכמה ביניהן: תביעת גירושין, תביעת רכוש, תביעת מזונות ומדור, תביעת משמורת אם קיימת עילה מוגשת גם תביעה למזונות אישה.

כדי להתרגש בצורה הטובה מכל עליכם לבדוק ולהכין עצמכם לכל מצב את כל המידע הדרוש לחלוקת הרכוש הכולל פירוט תשלומי משכנתא, חינוך, בריאות חשבונות הבית, הוצאות נוספות והוצאות מחייה אותן תצטרכו לשלם.

שימו לב בתהליך גם להקלטות שיחות שעלולה להתבצע על ידי הצד השני ולכן היו זהירים והתייעצו עם עורך דין לגבי כל צעד ושיחה שאתם מבצעים.