ייפוי כח מתמשך

ייפוי כח מתמשך – בשביל שקט נפשי

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בוחרים לערוך לעצמם ייפוי כח מתמשך, במטרה לאפשר לעצמם שקט נפשי לאורך זמן. אם בעבר היה צורך לחכות שהמדינה תמנה אפוטרופוס לכל אדם, אשר אינו מסוגל לקבל את ההחלטות שלו בצורה עצמאית, הרי שהיום ישנו פתרון נוח וזמין יותר. באמצעות ייפוי כוח מתמשך, כל אחד יכול להחליט מראש את מי למנות בתור מיופה הכוח שלו. בצורה כזו, אין צורך לעבור את כל ההליך המסורבל והמסובך של מינוי אפוטרופוס, היות ובאמצעות ייפוי כוח פשוט, ניתן לבחור לבד מי ינהל עבורכם את כל העניינים הרשמיים, במידה ולא תוכלו לעשות זאת בצורה עצמאית. הדבר נכון במיוחד עבור קשישים או לחילופין, אנשים הסובלים ממחלות דמנציה שונות.

ייפוי כח מתמשך – מה מעולם לא סיפרו לכם?

קודם כל, חשוב להדגיש כי יש צורך לערוך את ייפוי הכוח המתמשך אצל עורך דין המתמחה בתחום כמו עו"ד מאור לוי, על מנת להבטיח את התוקף המשפטי שלו. בעת עריכת ייפוי הכוח, יש צורך להופיע בפני עורך הדין עם מיופה הכוח הנבחר, היות וגם הוא חייב לחתום על המסמך. חשוב להבין כי לא ניתן להכריח אדם אחר להיות מיופה הכוח שלכם, היות וההליך חייב להתבצע בהסכמה מלאה של כל הצדדים. כמו כן, כדאי לדעת כי ניתן למנות מספר מיופי כוח שונים, תוך כדי הגדרה מפורטת של התפקיד של כל אחד מהם. למשל, ניתן למנות מיופה כוח אחד, אשר יהיה אחראי על העניינים הרפואיים, בעוד שמיופה כוח אחר יהיה אחראי על הפן הכלכלי. 

לסיכום, ייפוי כח מתמשך הינו מסמך משפטי, אשר מאפשר לכל אדם מעל גיל 18, לקבוע מי יוכל להחליט בענייניו, במידה והוא לא יצליח לעשות זאת בצורה עצמאית.