מסחר אלקטרוני בישראל

למה אתם צריכים עו"ד פלילי אם המשטרה הכניסה אתכם לניידת

נעצרתם? הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות הוא להתקשר לעו"ד, זה יוכל להפגש עמכם ולהנחות כיצד להתנהג, מה להגיד וחשוב מכך מה לא להגיד, ואיך להוכיח את חפותכם, או להקטין את חומרת האישומים נגדכם. אז איך להתכונן למצב של חקירת משטרה או מעצר, ולמה בעצם אתם צריכים עו"ד פלילי? שאלנו את עו"ד אסף דוק המתמחה בתחום הפלילים

לכידה

אי ידיעת החוק אינה פותרת מעונש – אך ידיעתו יכולה לחסוך לך שנים בכלא

לימודי משפטים אורכים שנים, לא סתם. ספר החוקים מתעדכן באופן תכוף וחוקים נוספים, נגנזים או משתנים בהתאם לתקופה. עו"ד המתמחה בתחום הפלילי יוצא עם ידע רב בתחום החוקי כבר בסיימו את התואר במשפטים, אך עליו להמשיך ולהתמקצע בתחומו הן בשלב הסטאג' והן מאוחר יותר כאשר הוא מתחיל לעבוד עבור לקוחותיו. היתרון הגדול בשימוש בעורך דין מנוסה הוא יכולת ישום החוקים השונים לטובת הלקוח, במהירות כאשר הוא יכול להגיע בקלות לתקדימים (משפטים קודמים המזכירים את המקרה הנדון) ולהשתמש בחוקים ובפסיקות קודמות על מנת להוכיח את חפותך או להקטין את העונש הנפסק.

לעיתים, אתה נזקק לעורך דין כשאר אתה כבר בתא מאסר, ומטרת המשטרה להוציא ממך הודאה מלאה באמצעי חקירה שונים. גם במצבים אלה עורך דין פלילי הוא האדם הנכון איתו יש להתייעץ וללמוד מה ההתנהגות הנכונה במהלך החקירה, ובמהלך השהות בתא המעצר. מומלץ לשים לב לסיטואציות הבאות:

היה מוכן לחקירה מתישה

חקירה על ידי המשטרה אינה תהליך פשוט. המטרה של החוקרים הינה להוציא ממך הודאה על מנת להקל על תהליך הגשת כתב האישום וההאשמה. לעיתים כמה חוקרים ינסו במקביל להוציא ממך את ההודאה, וכן להשיג ממך ראיות או רמזים לראיות שיוכלו לשמש נגדך או נגד חשודים אחרים בעתיד.

היה מוכן לתרגילי חקירה שונים כמו שיחות חולין ההופכות לאט לאט לאישיות יותר, עד שהן מגיעות לפרטים המדוייקים של העבירה שנעשתה, למשחקים של "שוטר טוב ושוטר רע" בהם חוקר אחד נוזף, צועק ומשפיל, ואחר מנסה להראות אנושי יותר, והוא זה שעלול להפליל אותך בסופו של יום, וכן לניסיונות לפתות אותך לתת הצהרות על בסיס הטבות נוספות שתקבל בעתיד. גם אם הינך יודע שאינך אשם, זכור כי המשטרה אינה מחפשת אחר האמת, אלא מעוניינת לקבל הודאה, אפילו שקרית, רק כדי לסגור את התיק במהירות, ותעשה הכל על מנת לחלץ ממך הודאה זו. גם אם הינך בטוח שאתה חף מפשע, חשוב תמיד לדאוג להתקשר לעו"ד פלילי עוד לפני שלבי החקירה הראשונים על מנת לקבל הנחיות כיצד להוכיח את חפותך.

רק העו"ד הפלילי שלך הוא המקום לשאול שאלות ולתאר את שעבר עליך בחקירה

כחלק מהניסיון של המשטרה להוציא ממך הודעה מלאה על הבירה שבוצעה, לעיתים המשטרה תשתמש במדובבים. אלה עשוים להיות שוטרים הנמצאים איתך בתא המאסר או עבריינים המשתפים פעולה עם המשטרה. לעיתים מדובר באדם אחד היוצר עימך יחסי אמון ונותן לך להתחיל "לזמר", אחרי שהוא שותק בתא תקופה מסויימת על מנת שלא תדע שמדובר במדובב.

לעיתים מדובר בקבוצה של מדובבים המספרים על העבירות שביצעו, ועל הקשיים בתהליך החקירה, ומעודדים אותך לשתף את החוויה שלך, ואת חלקך בעבירות שבוצעו. שיחות אלה מוקלטות בסתר ונועדו להקל על עבודת המשטרה. הודעה שהוצאה על ידי מדובב נראית אמינה יותר בבית המשפט, ולשמש נגדך, יותר מאשר הודעה שהוצאה בכח במהלך חקירה.

עו"ד פלילי הוא האדם היחיד שנכון לשתף באירועים שהתרחשו, וכן בעובר עליך במהלך החקירה. הוא מסוגל לייעץ ולתת לך מידע נכון כיצד לנהוג. לעיתים מדובבים ינסו לגרום לך להתנהג בצורה מפלילה בכוונה, והתנהגות זו כמוה כהודאה באשמה, למשל באם אתה מואשם בשימוש באקדח, הם ימליצו לך לחכך את ידיך בקפה על מנת להסתיר את שאריות אבק השריפה על ידיך, ביצוע פעולה זו יכול להוכיח את אשמתך.

עורך דין פלילי מטעמכם יפחית את הסיכוי להרשעה ובמקרים אחרים אף ימנע הגשת כתב אישום וסגירת התיק נגדכם וזאת אם תפעלו באופן מונחה, עקב בצד  אגודל הן בידיעת זכויותיכם והן בייעוץ המשפטי שתקבלו. משרדו של עו"ד אסף דוק המתמחה בפלילים סיייע ללקוחות רבים בשנים האחרונה בייעוץ וייצוג בהליכים אלה.