עורך דין פלילי

כל נאשם בעבירות פליליות עובר מסלול קשה ומורכב שכולל חקירות משטרתיות, מעצרים, קבלת הודעה מהפרקליטות על כוונתה להגיש נגדו כתב אישום פלילי, וכמובן, התמודדות בבית המשפט להוכחת חפותו. מצב זה הינו מורכב פיזית, טכנית ונפשית כאחד. למשטרה שיטות חקירה משלה ובמקרים רבים, מנדב הנחקר מידע שהוא לא  היה אמור למסור והמפליל אותו. מסירת המידע יכול לנבוע מחוסר ניסיון וידע, מאי הכרת כללי המשחק,  מעייפות שנובעת  מהמעצר ותנאיו, מהחקירות  התכופות ועוד.

עורך דין פלילי לוליק אסל יכול לסייע בשעות קריטיות אלו וככל שהוא יגיע לייעוץ ראשוני מוקדם יותר, כן, הוא יכול להקל על החשוד ולהדריך אותו על אופי ההתנהלות. במצב כזה הסיוע שלו הינו גם סיוע נפשי. במקרים רבים, מתברר בסופו של דבר, כי לא נעשתה עבירה פלילית או שהיא לא הייתה חמורה וניתן לעצור את כל התהליך כבר בראשיתו. השלב הבא הוא רגע שליחת  ההודעה מהפרקליטות על כוונה להגיש כתב אישום, וגם כאן ניתן להגיש בקשה שמנסה להניא אותה מכוונתה זאת.

עורך דין המטפל בשורה של עבירות פליליות מתמחה בהגנה על חשודים בעברות רצח, גניבה, שוד, סמים, מחשב וצווארון לבן,  מין דרך מחשב והטרדות מיניות, עבירות בתוך  המשפחה ועוד. הוא מטפל גם בנושאים  הקשורים להליכי הסגרה כאשר יש צורך להסגיר נאשם לחו"ל או  ההיפך. עיקר עבודת הפרקליט מתמקד בעת  הגשת התביעה כנגד מרשו. כאן הוא אמור לייצגו ולנהל עבורו את  התיק הפלילי והראיות הנסיבתיות הקיימות בו. הוא יקבל לידיו את כל החומר וינסה למצוא נקודות תורפה בתביעה. הן יכולות להיות טענות עובדתיות שאינן נכונות מצד התובע, טעויות מנהליות של המשטרה, ביצוע מהלכים שאינם חוקיים על ידה ועוד. 

קיימות סיטואציות רבות בהם עורך דין פלילי יכול לסייע ולהקל על  הלקוח. במקרה של עבירה ראשונה ניתן לקבל עונש קל יחסית, ובנוסף, להימנע מרישום פלילי. מקרה אחר הוא הגעה לעסקת טיעון נוחה מבחינתו. במקרים רבים, ניתן לקבל עונש מופחת  מהמקסימאלי  הקבוע בחוק, וכמובן, להגיש ערעור בעת הצורך. כל הקלה כזאת יכולה לסייע ללקוח לחזור במהירות לשגרת החיים, ולתכנן את עתידו ללא נזקים וכתמים שחורים רבים מדי.