עורך דין מקרקעין

אם תהיתם לגבי תפקידו של עורך דין מקרקעין, יש לדעת כי בשום פנים ואופן אסור לוותר על שירותיו, היות ובכל הקשור לעסקאות מקרקעין, אפילו עם העלות נראית לכם גבוהה, שירותיו של עו"ד בתחום המקרקעין הינה משובה ומכרעת בכל עסקת נדל"ן. גם לגבי בחירתו של עוה"ד, יש לשים לב כי הוא מתמחה רק בדיני מקרקעין, כך שכדאי כי לא תשמעו בעצתם של מכרים שיאמרו לכם כי עוה"ד שלהם בקיא בכמה תחומים, מה שיראה כי הוא אינו מתמחה בדיני מקרקעין וכדאי למצוא אחד שמתמחה רק בתחום זה. רק עו"ד העוסק בתחום המקרקעין על בסיס יום יומי,  יוכל לייצג אתכם נכון ברכשה של עסקת מקרקעין, על כל היבטיה.

השתדלו למצוא עו"ד הבקיא ועוסק רק בדיני מקרקעין

בכדי למצוא מומחה אשר יכוון ויוביל אתכם לעסקת נדל"ן וצלחת, יש למצוא עורך דין מקרקעין העוסק בתחום ספציפי זה בלבד. מכיוון שמדובר בתחום מורכב, רק עורכי דין בעלי וותק של שנים בתחום, יתאימו לכם. יש להבדיל למשל בעסקת נדל"ן של רכישה מקבלן, לבין רכישת בית או דירה מיד שנייה. כאשר העסקה היא מקבלן, עוה"ד, יצטרך לקרוא היטב את החוזה שהוא די ארוך, על כל נספחיו, את הזכויות הקנייניות של הקבלן בקרקע וההיבטים התכנוניים של הפרויקט{אם מדובר בדירה בבניין מגורים} וכן תכניות של קבלן מאושרות בבניית בית קרקע פרטי. 

בדיקת אישורי המיסים על הקרקע

אישורי מיסים בעסקת מקרקעין חייבים בבדיקת עורך דין מקרקעין, וכן את התנאים לביטול העסקה, אשר עשויים להשליך ישרות על העסקה של הרוכש מול הקבלן. עוה"ד ידאג כי הנכס יהיה רשום בטאבו וכן, ילווה את הרוכשים או הקונים של הנכס עד לסיום מוצלח של העסקה. לפעמים עצות של עוה"ד שמתמחה במקרקעין, תהיינה יעילות כמו למשל, אם עוה"ד יאמר לכם כי כדאי לא לרכוש את הנכס, היות והוא מצא בו בעיות רבות מדי ויניע את לקוחותיו מן העסקה, כך שלא יסתבכו בנכס שהוא מלא בעיות כגון: חריגות בניה, מיסוי, בדיקת שמאי  שבאמצעותה הנכס לא נמצא תקין או מתאים לסכום שהמוכר דורש עליו ועוד.