נהיגה בזמן פסילה

נהיגה בזמן פסילה – מדוע המדינה מתייחסת לכך בחומרה

נהגים אשר רישיונם נשלל והם נמצאים בשלב של פסילה, כלומר אסור להם לעלות על הכביש ולנהוג, צריכים להחליט להפקיד אותו בבית המשפט עד תום תקופת השלילה. בסיומה הם יוכלו לקבל אותו, בהתאם למה שנקבע בעניינם. 

אך ישנם נהגים שבוחרים לעבור על החוק שוב, לא רק שהם ביצעו עבירות תנועה שחייב פסילת רישיון אלא הם גם עוברים על החוק בכך שנוהגים תחת שלילת רישיון (עבירת נהיגה בזמן פסילה). דבר שהמדינה רואה בחומרה רבה. נהגים שעושים זאת עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם הארכת תקופת הפסילה, קנס כספי משמעותי ועונשים נוספים. 

יש בביצוע עבירה זו אמירה מאוד ברורה של אותם נהגים והיא, הם מזלזלים באופן מופגן בהחלטת בית המשפט ובכך למעשה, מבטלים את מה שהמדינה קבעה בעניינם. יש שיראו בכך כפירה בסמכויות המדינה. לכן גם המדינה מקפידה להעניש בחומרה נהגים שפועלים בצורה כזו. על מנת שלא יווצר מצב, בו קביעות של המדינה, החלטות שיפוטיות, לא יתקבלו ולא יתבצעו על ידי האזרחים. 

מדוע חשוב למדינה להעניש בחומרה וכיצד יש לנהוג בעניין?

המדינה רואה ערך עליון בענישה של אנשים שנוהגים תחת שלילה מסיבה מאוד פשוטה. החלטת בית משפוט מחייבת את כולם, אם אזרחים לא יבצעו את פסיקות בית המשפט, הרי שאנחנו נידונים לאנרכיה. יש בכך זלזול בחוקי ומוסדות מדינת ישראל. 

יחד עם זאת, אם קורה מצב כזה, הרי שעורך דין כמו עורך דין תעבורה עמית קדם יכול להגן על מרשו, על פי הצורך. הוא יוכל לנפק טיעונים שיסבירו מדוע עשה כך, בין אם מסיבות כלכליות, רפואיות או מסיבות אחרות. הכל כמובן על פי השאלה, האם יש לו הוכחות והסברים מניחים את הדעת, מדוע הוא עשה זאת.