ייפוי כוח מתמשך איזה טפסים נדרשים?

ייפוי כוח מתמשך איזה טפסים נדרשים?

ייפוי כוח מתמשך מתייחס להסמכה של אדם בוגר (מעל גיל 18) וכשיר, למנות עבורו אדם אחר עליו הוא סומך בכדי שיוכל לקבל ההחלטות עבורו בשלב בחיים בו לא יוכל להחליט עוד עבור עצמו. ייפוי הכוח מטרתו לאפשר חיים איכותיים יותר עבור מי שאינו יכול לקבל החלטות לגבי אורח חייו,. את ייפוי הכוח יש להוציא מול עורך דין שמתמחה בתחום  ועבר הכשרה מתאימה.

מה המשמעות של ייפוי כוח מתמשך?

במינוי מיופה כוח אנו ממנים אדם אחר להחליט עבורנו החלטות במצבים בהם איבדנו את היכולת לבצע החלטות בראש צלול. החיים הינם דינמיים ומלאי הפתעות ולעיתים ישנם מצבים אשר לא ניתנים לצפייה כגון תאונות העלולות לפגום ביכולת קבלת החלטות והשיפוט שלנו או לעת זיקנה, מחלות כגון אלצהיימר, דמנציה ועוד.

יש לאדם אפשרות למנות מיופה כוח יחיד בלבד אך קיימת גם אפשרות למנות מספר מיופי כוח. כמו כן ניתן לציין ביפוי הכח המתמשך כי מבקשים למנות מיופה כח מחליף למקרים בהם אחד ממיופי  הכח בהגיע הזמן, יחליט כי אין הוא רוצה להחליט עבור הממנה ו/או כי ארע מצב אשר אינו מאפשר עוד למיופה הכח להמשיך בתפקידו. יש לשקול מה היקף הסמכויות שרוצים לתת למיופה/י הכח ובאלה תחומים. ישנה אפשרות לחלק את תחומי האחריות בין  מיופי כוח. כך שחלק יחליטו בענינים אישיים, חלק ברכושיים והשאר ברפואיים.
כמו כן קיימת חשיבות לממנה להחליט על דרך קבלת ההחלטות של מיופי הכח- האם ההחלטות תתקבלנה ביחד או לחוד.

מינוי מיופה כח הוא הליך המצריך חשיבה ואמונה באדם בו בוחרים כמיופה. איך להקל ראש בהליך, נדרשת הבנה מעמיקה של משמעות הדברים טרם בוחרים במיופה.

איזה טפסים צריך למלא כדי להניע תהליכים?

לכל אדם המעוניין למנות מיופה כוח מטעמו מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום שעבר הכשרה מתאימה לדבר לשם קבלת ייעוץ מקיף בנושא. את הטפסים ניתן למלא בהנחיה של עו"ד אשר עבר הכשרה בלבד. לחצו כאן כדי לקבל מידע נוסף בנושא כמו גם מחירים של התהליך.