כל מה שרציתם לדעת על הסדרת מעמד בני זוג

מעמדם של בני זוג הוא עניין סבוך שצריך להסדיר אותו. החוק צריך לעסוק בזכויות וחובות של בני זוג, כמו גם בתוצאות המשפטיות של נישואין. בחלק זה נדון במה אמור החוק לעשות להסדרת מעמדם של בני זוג. הסדרת מעמד לבן זוג היא סוגיה משפטית מורכבת במדינות רבות. במאמר נדבר על הסדרת מעמד בני זוג.

הסדרת מעמד בני זוג – היבטים חשובים

הסדרת מעמדם של בני זוג היא נושא קשה במדינות רבות. במקרים רבים לא ניתנות לבני הזוג כל זכויות במדינת מגוריהם ואינם מורשים לעבוד או ללמוד. על מנת להסדיר את מעמדם של בני זוג, חלק מהמדינות הכניסו "זכות לעבוד" לבני זוג. המשמעות היא שהם רשאים לעבוד במדינת מגוריהם ללא כל הגבלה. עם זאת, זה לא תמיד אפשרי כי זה עלול להוביל לעלייה בשיעורי האבטלה או לעודף היצע במגזרים מסוימים.

כמה מדינות ניסו להסדיר את מעמדם של בני זוג על ידי הכנסת "זכות מגורים" עבורם. המשמעות היא שהם רשאים לשהות במדינת מגוריהם עד 3 חודשים ללא הגבלות על תעסוקה והשכלה, אך לאחר מכן, הם זקוקים לאישורים מיוחדים אם הם רוצים להישאר זמן רב יותר או למצוא שם עבודה.

צרו קשר עם עורך דין הגירה >>>

סוגים שונים של נישואים

הסוגים העיקריים של נישואי נישואין הם נישואים אזרחיים, נישואים דתיים ונישואים מקובלים. נישואים אזרחיים הם חוזה משפטי בין שני אנשים המוכר על ידי המדינה ויש לו השלכות משפטיות מסוימות. נישואים דתיים מבוצעים בדרך כלל במקום תפילה או מוסד דתי אחר, אך יש להם גם השלכות משפטיות ועשויים להירשם ברשות אזרחית. נישואים מקובלים אינם מוכרים על פי חוק מכיוון שהם אינם רשומים בשום רשות מדינה.

ניתן לסיים נישואים אזרחיים על ידי גירושין, ביטול או מוות; ניתן לסיים נישואים דתיים על ידי ביטול או מוות; ניתן לסיים נישואים מקובלים רק במוות. על מנת לקבל גט ברוב תחומי השיפוט צד אחד חייב להוכיח שהצד השני ביצע מעשה שנקרא "אשמה" (למשל, ניאוף, אכזריות). בתחומי שיפוט מסוימים צד אחד חייב לטעון לאשמה.