נהיגה במהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת

חוקי התנועה מגבילים את מהירות הנסיעה. מטרת החוקים הללו היא לשמור על בטיחות בכבישים ולמנוע מצבים של סיכונים ותאונות בין כלי רכב שדוהרים בחוסר זהירות. חוקי התנועה מחייבים כל נהג באשר הוא, ועל כל אחד מאתנו שיושב על ההגה לשמור ולציית להם. במידה ונהג נתפס על ידי שוטר בגין עבירה זו או אחרת, יוטל עליו עונש בהתאם לחומרת המעשה. וזאת כדי לגרום להרתעה ולמנוע נסיעות בלתי אחראיות על הכבישים. אחת העבירות הרווחות והמוכרות הינה נהיגה במהירות מופרזת.

מה נהיגה במהירות מופרזת?

חוקי התנועה קובעים מהי מהירות הנהיגה המותרת בכל אזור. יש הבדל בין כביש עירוני לבין נסיעה בינעירונית וכדומה. אך תמיד החוק מחייב והנהג חייב לציית לכללי המהירות. אם כי במידה והוא חרג ונסע במהירות מופרזת יהיה עליו לשלם על כך מחיר, ולהיענש במידה ונתפס על ידי שוטר וקיבל דו"ח. 

מה עושים במקרה כזה?

כל נהג מקווה כי הוא לא ייתפס והנהיגה הבלתי ראויה שלו תעבור לסדר היום ללא התייחסות מיוחדת. אבל לא תמיד זה קורה. לא פעם מגלים נהגים כי הם עומדים בפני דין וזאת בגין עבירת התנועה אותה הם ביצעו. באופן כללי נהגים בשלב זה מחפשים דרך להפחית את חומרת העונש שלהם. כי ענישה על עבירות תנועה עשויות להיות קשות ומשמעותיות. בגין כך בוחרים הנהגים לפנות אל עורך דין תעבורה ולקבל ייצוג מקצועי בבית המשפט. הייצוג הזה מאפשר להשיג הקלה משמעותית בעונש. ולעיתים אפילו להוציא את הנהג ללא ענישה כלל. תלוי הדבר בעבירה שבוצעה וכן במקצועיות של עורך הדין שניצב לצידו של הנתבע. עובדה זו מסבירה את החשיבות הרבה של בחירת עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה.

> כמה אלכוהול מותר בזמן נהיגה? הקליקו לתשובה