עו"ד

עורך דין לענייני משפחה

אחד התחומים הרגישים ביותר בעולם המשפט, הוא כל מה שקשור לדיני משפחה. מדובר בנושא רחב מאוד, אשר קשור בתוכו, ילדים, הורים, אחים-אחיות, מצבים של נישואין, גירושין, ירושות, צוואות, אימוץ, אפוטרופסות ועוד. מדובר בליבה של הדברים אשר משפיעים על חיינו ועל השאלה, מי אנחנו ומה אנחנו.

אין זה מפתיע שהרבה מאוד סטודנטים שלומדים עריכת דין, מעדיפים שלא להתעסק בתחום של דיני משפחה מתוך הבנה שמדובר בתחום רגיש ומאוד בעייתי, אשר יכול להוביל אל מקומות לא נעימים. בוודאי אם מדובר בסיטואציה בה מעורבים ילדים, למשל.

עורך דין לענייני משפחה, יכול למצוא את עצמו מייצג זוג שעומד בפני גירושים, זוג עם ילדים, אשר נמצא בתחילתו של תהליך מאוד לא נעים באופן טבעי אך ייתכן שהוא יהיה הרבה יותר לא נעים ולא פשוט, בגלל הסיבות שהובילו את בני הזוג להתגרש. אותו עורך דין יצטרך לדעת כיצד לנהוג מול הלקוח או הלקוחה שלו, בידיעה ברורה שהם רוצים לנצח בכל מחיר, אך הוא צריך להיות זה שמסביר להם שיש מחיר לניצחון והוא לא תמיד שווה את זה.

הרבה פעמים, אף על פי שזה לא עניינם ולא תפקידם, אותם עורכי דין לענייני משפחה, צריכים להזכיר לזוג, שיש ילדים בסיפור, שיש גורם מסוים שיכול להיות מושפע מתהליך ולא מדובר רק בהם. לעיתים אותם עורכי דין צריכים להיות אלה שלוקחים צעד לאחור ומנסים לשכנע את הלקוחות שלהם להתפשר על מנת שהם יילחמו פחות ויקבלו יותר והכי חשוב לא יפגעו באחרים.

לכן, עורך דין לענייני משפחה הוא לא דומה לשום עורך דין בשום תחום משפטי אחר. מעצם העובדה שיש ילדים בעניין, מעצם העובדה שמדובר בתא המשפחתי, שזה הדבר הכי רגיש עבורנו, הרי שהוא צריך להיות בנוי מחומר אחר, הוא צריך להיות מסוגל להניח בצד את הלהט לניצחון ולהתחשב גם בדברים אחרים.

זה לא תמיד פשוט וגם צריך לומר, יש מקרים שהלקוח עצמו לא מצפה ולא מעוניין בכך ואז צריך לפעול כמו שהוא רוצה, אך צריך לקחת בחשבון שגם זו צריכה ויכולה להיות אופציה.