ייעוץ לגבי ביטוח

הסכם ממון בין ידועים בציבור

הסכם ממון הינו הסכם בעל תוקף משפטי אשר נערך בין בני זוג, הנועד להסדיר עניינים אשר עלולים להיות שנויים במחלוקת בעת פרידה, גירושין או חלילה מוות של אחד מבני הזוג.

הסכמי הממון יכולים להיעשות בין אם הינכם בעלי הון או לא ועל ידי כל זוג החי חיים משותפים כמו נישואין, בין אם אזרחיים או דתיים, או כידוע בציבור.

לצערנו, אחוזי הגירושין בעולם בכלל ובארץ בפרט גדולים וממשיכים לעלות, נכון להיום, מבין הזוגות הנשואים בנישואין אזרחיים ודתיים בארץ מתגרשים כ-11,000 בני זוג בשנה (נתון זה ללא הידועים בציבור).

סטטיסטית, ישנם גורמים אשר מעלים את הסיכויים להתגרש כמו למשל נישואין בגיל צעיר, עבר של גירושין במשפחה, במידה ובני הזוג היו גרושים בעבר, הגירושין פוחתים במידה וקיים נכס, במידה והגבר עובד או גיל האישה- ככל שהיא מבוגרת יותר יפחת הסיכוי לגירושין, ועוד.

לאור סטטיסטיקה זו, הסכם הממון, ואין זה משנה אם מדובר בהסכם ממון רגיל או הסכם ממון ידועים בציבור, אשר אולי נראה לכם לפני כן כשולי ומיותר, מתגלה כבעל חשיבות. בעת הגירושין, הינכם נמצאים במצב בלתי מודע, מעורער ולעתים אף תהיו כעוסים.

ולכן, בזמן שהאהבה עדיין פורחת ועדיין הינכם מאמינים וסומכים אחד על השניה, רצוי לעשות הסכם זה.

סטטיסטיקות אלו, למרות שמחושבות לפי חיי נישואין הינן תקפות לידועים בציבור.

ידועים בציבור הם בני זוג המקיימים יחדיו מסגרת משפחתית, בעלי משק בית משותף אך אינם מעוניינים להינשא, או אינם רשאים להינשא בהתאם לחוקים אותה מדינה.

מעבר לכך- במידה והזוג נרשם במשרד הפנים כידוע בציבור – הוא רשאי ליהנות ממרבית הזכויות של בני זוג נשואים.

אם הינכם ידועים בציבור חשוב לעשות הסכם ממון אשר יהווה חוזה משפטי לכל דבר, ניתן לתקף אותו בבתי משפט, בתי דין או נוטריון.

חלקכם תגיעו עם הון או רכוש מלפני חיי הנישואין, וחלקכם תצברו הון ונכסים בחיי הנישואין עצמם.

עצם החתימה על הסכם הממון תיתן לכם שקט לא רק בעת הפרידה, אלא גם במהלך החיים המשותפים, הוא יכול להפחית ריבים אשר עלולים להיגרם בעת קבלת ירושה או מתנות ממשפחה, או במידה וצד אחד עובד והשני לא.

הסכם הממון נותן שקט במהלך החיים המשותפים ונועד להגן ולשמור על שני הצדדים כדי שכל צד יקבל את חלקו בעת פרידה, תחסכו זמן ארוך אשר יכלול הליכים משפטיים ועורכי דין אשר עלולים לעלות אלפי שקלים, לשני הצדדים.

חסכו לעצמכם ריבים ועוגמות נפש העלולים להיגרם בעת משבר והכינו הסכם מראש.