הסכם ממון על ירושה

מה צריך לדעת בנוגע להסכם ממון על ירושה עתידית?

בני זוג מגיעים להחלטה כי הם מעוניינים להינשא זה לזו. ההחלטה כמובן מרגשת וטומנת בחובה המון רגשות סוערים. לא לכולם יש פניות לחשוב בשלב הזה על הממון ועל ענייני ירושה עתידיים שעשויים להיות רלוונטיים עוד שנים רבות. אבל המציאות מלמדת בדרך הקשה כי מוטב ללבן את הדברים ולדון עליהם בצורה ברורה מאשר לקוות כי הכול יהיה טוב. אכן, חשוב לגבש הסכם על ירושה עתידית.

הסכם באשר לחלוקת ירושה

שותפות עמוקה נרקמת בין בני זוג. הקשר מאגד את כל רבדי החיים ומחבר את בני הזוג למשפחה חדשה שנבנית זה עתה. גם לעניין הכלכלי יש משמעות רבה בעניין. וזאת בגין העובדה כי לבני זוג יש לרוב רכוש משותף. כמו כן במקרים רבים עתיד אחד מבני הזוג או שניהם לרשת נכסים בעלי ערך גבוה. וזאת במקרה ומדובר על בן למשפחה עמידה אשר צפויה לו ירושה מכובדת. במקרה כזה לבן הזוג שלו יהיה חלק בירושה הזו על פי חוק הירושה.

הסכם ממון לביטחון הממון שלכם

אף אחד לא יודע מה טומנים בחובם הנישואין. כן, גם אם בני זוג נרגשים מה- ביחד שלהם אי אפשר לצפות מה יקרה בעוד חמש, עשר או עשרים וחמש שנים. מסיבה זו בוחרים זוגות רבים לערוך הסכם ממון על ירושה עתידית. בצורה כזו הם מסיטים את הפן הממוני הצידה ומקבלים את החלטת הנישואין בצורה רגועה יותר בלי לקחת בחשבון משמעויות כלכליות מרחיקות לכת.

הסכם מקצועי ובעל תוקף משפטי

כדי להגיע להסכם נכון ותקף חשוב לפנות אל עורך דין שמומחה בתחום זה כמו עורך דין אורי גנור. הוא ינחה את כתיבת ההסכם ואת ההתייחסות לנקודות השונות. הוא יכוון את בני הזוג לחשוב על אפשרויות שונות ועל התפתחויות שעלולות להתרחש במהלך החיים המשותפים שלהם. כמו כן יקבל המסמך תוקף משפטי והוא יחייב את בני הזוג באופן חוקי. במקרה של קבלת ירושה, במקרה של גירושין או כל אירוע דרמטי אחר בחיים יש החלטה ברורה באשר לכספים ולרכוש ששייך לכל אחד מ