שומר חניה מתקפל

שומר חניה מתקפל – האם זה בסדר מבחינה אתית להתקין בבניין פרטי

קשה למצוא דבר יותר מרגיז מאשר להגיע לאחר יום עבודה מפרך אל החנייה שלך, ולגלות רכב זר שחונה שם. לסכסוכי החניה כבר יצא שם של דבר שגרם בעבר כבר לאלימות ואפילו אלימות קשה, במקומות רבים מצוקת החנייה היא כל כך גדולה שהעניין מוציא מהאנשים אמוציות שלפעמים קשה להאמין שקרו בגלל דבר שכזה. אבל אין ספק שזה באמת מרגיז שמישהו פולש לך לשטח הפרטי ולא רק שמשתמש בו אלא גם מגביל אותך מהאפשרות להשתמש בו בעצמך על ידי כך שמחנה את רכבו שלו.

הפתרון – שומר חנייה מתקפל

אחד הפתרונות היותר פשוטים לביצוע כאשר מדובר בחנייה פרטית שבעליה רוצה למנוע מאנשים אחרים לחנות את רכבם שם, הוא התקנה של שומר חניה מתקפל אשר מותקן על החנייה, מדובר בדרך כלל בכעין מחסום עשוי פלדה אותו מתקינים בחזית של החנייה והוא מאפשר לקפל אותו בעת שבעל החנייה מגיע ומעוניין להחנות שם את רכבו. לשומר החנייה מורכב מנעול והמפתח למנעול נמצא אצל בעל החנייה וכך שומר החנייה מונע כניסה של זרים אל שטח החנייה הפרטית או השמורה.

האם זה בסדר מבחינה אתית להתקין שומר חנייה מתקפל בבניין פרטי?

אחת השאלות העולות בנושא התקנת שומר החנייה היא שאלת האתיות שלה כאשר מדובר בבניין פרטי, מצד אחד ברור שכאשר מישהו פולש אליך לחנייה הוא זה שעושה את המעשה האסור ומשיג את הגבול שלך. אמנם ישנם ועדי בית שיתנגדו להתקנה בטענות של פגיעה שתגרם לחניון משום שההתקנה של שומר החנייה המתקפל כרוכה בקדיחות בקרקע וכן הלאה. מבחינה חוקית כאשר החנייה היא פרטית בטאבו על שמו של בעל החנייה המעוניין להתקין שומר חניה לא אמורה להיות מניעה להתקנה של שומר החנייה.