ביטוח קבוצתי

בחירת ביטוח קבוצתי – מאלו אותיות קטנות צריך להיזהר?

אם אתם רוצים לבטח קבוצה של אנשים, אחת האופציות שעומדות לפניכם בביטוח הוא ביטוח בריאות קבוצתי או במילים אחרות ביטוח בריאות קולקטיבי. אבל מהו ביטוח מסוג זה? התשובות בהמשך.

רבים מבעלי העסקים, מבעלי מוסדות חינוכיים, ומנהלי ארגונים שונים רוצים להשתמש בביטוח רפואי ביטוח בריאות לעובדים אבל אינם יודעים כיצד להתחיל לבטח קבוצה גדולה של עובדים. לשם כך קיים הביטוח הקבוצתי שמאפשר קבלת ביטוח בריאות פרטי או קבוצתי.

אבל מהו ביטוח רפואי קבוצתי?

ביטוח בריאות קבוצתי מבטח קבוצות מכל סוג בין אם מדובר במשלחות, קבוצות עובדים, ילדים בנמצאים במוסדות חינוכיים ועוד. ביטוח רפואי כזה מאפשר הוזלה משמעותית בביטוח, דאגה לכל האנשים שאתם רוצים לבטח במידה שווה, וגמישות בביטוח קבוצת אנשים גדולה.

אז מהן היתרונות של ביטוח קולקטיבי?

יכולת מיקוח – ביטוח קבוצתי מאפשר יכולת להתמקח בצורה טובה יותר. שירות כזה מאפשר הוזלת מחירים בשל ביטוח של קבוצה גדולה של אנשים ולא ביטוח של אדם בודד זוג או משפחה.

תביעות ביטוח פשוטות יותר – בביטוחים קבוצתיים קל יותר לבצע תביעות משום שחברות הביטוח מקלות יותר על תביעות של ביטוחים קבוצתיים של עובדים למשל ואין צורך לחפש עו"ד תאונות עבודה מיוחד לשם כך.

גמישות – ביטוח קבוצתי מאפשר גמישות בזמן הביטוח, וחידוש הפוליסה בתנאים טובים יותר.

בחירת חברת הביטוח הנכונה

על מנת לבחור חברת ביטוח שתוכל להקנות לכם כמה שיותר תנאים טובים חשוב לבחור חברה שמתמחה בביטוחים קבוצתיים ומבטחת חברות גדולות גם למשל בכיסוי של נזקי תאונות דרכים בחו"ל. בחתימה על פוליסת הביטוח חשוב לבדוק מהי כוללת, יש לשים לב לתנאים, להתאמת הביטוח צורה הנכונה לקבוצה, ובאותיות הקטנות של החוזה הביטוחי.

לפני חתימה על ביטוח שכזה, מומלץ לבקש את הסיוע של עורך הדין המתאים על מנת להבין את כל סעיפי הביטוח, וזאת כי מדור בביטוח קבוצתי שעלותו גבוהה יותר מביטוח רגיל. בכך תוכלו לקבל את כל המידע החשוב לפני ביטוח בסדר גודל כזה ותוכלו לבחור נכון ולפעול בביטחון.