איך מערערים על פסק דין צבאי?

איך מערערים על פסק דין צבאי?

בשונה ממערכת המשפט בישראל שבה, תיק יכול להיפתח היום ולהיסגר בעוד כמה עשורים, דברים נגררים, דיונים נדחים, החלטות לא מתקבלות, ובעיקר, אנשים ממשיכים לריב, אולי הם אוהבים את זה, אבל בבית המשפט הצבאי, העניינים נראים אחרת.

החל מתהליך המשפט, הכול קצר, חד, קולע, מהיר, ותיקתק לתיק הבא. ותתפלאו אולי, אבל גם הגשת ערעור לצבא היא רק למשך 15 יום מפסק הדין. 

באותן 15 יום, אם אתם רוצים לערער, תצטרכו לגייס את כל כישורי השכנוע והכתיבה שלכם ולהציב את הטענות שלכם בצורה מסודרת על גבי דף, למלאות את טופס הערעור ולצפות בתקווה לתשובה שתגיע.

איך מערערים בצורה טובה על פסק הדין של הצבא? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

איך מערערים על פסק דין צבאי?

אם אתם חושבים שהחלטת הצבא לא נכונה, לא צודקת, מוגזמת או כל דבר אחר, אתם יכולים להגיש ערעור על החלטה של בית דין צבאי תוך 15 יום. במקרים מסוימים, אתם יכולים לקבל אישור גם ליותר מ15 יום, אבל לפי הפרוטוקול, חשוב לזכור, 15 יום ולא אחד יותר. 

כדי לערער בצורה יעילה ולא לקבל תשובה שלילית ואפורה כדאי להתייעץ עם עורך דין מומחה. תנו לו את התיק, הוא יעבור עליו, יראה את הראיות, ומי יודע, אולי בכלל אפשר לבטל את התיק לחלוטין.

קרה לא פעם, שחיילים שכבר השלימו עם התיק שלהם אבל רק רצו לערער, הגיעו לעורך דין והוא מצידו, הצליח לבטל להם את התיק לחלוטין על ידי הוכחות חותכות שיש חוסר מהותי בראיות שהובילו לפסק הדין. 

עורך הדין ידריך אתכם כיצד לנסח את הערעור, מה הטענות המרכזיות שעליכם להעלות וממה אתם צריכים להימנע. 

קראו גם על ירידה מהארץ לפני גיוס