מסירה משפטית

מה צריך לדעת לפני שמגישים תביעה?

אף אחד לא רוצה לדבר על זה או אפילו לחשוב על זה, אבל המציאות מראה לנו כל פעם מחדש כי ישנם רגעים בחיים בהם קורים לנו דברים פחות נעימים. זו יכולה להיות מחלה שפוקדת אותנו עקב טיפול רפואי שגוי, תאונה בה אנחנו מעורבים שלא באשמתנו או ניסיון עוקץ מוצלח שמרושש אותנו מכספנו. למרבה המזל, במצב כאלה יש לכל אדם כלים משפטיים ואנו יכולים להחליט לתבוע את האדם או הגופים שאחראים למה שקרה לנו. אם חלילה קרה לכם משהו כזה או שאתם פשוט רוצים להיות מוכנים, הנה כמה דברים שחשוב לדעת לפני הגשת תביעה.

הגשת מסמכים

שימו לב כי חלק מהותי מאד בכל תביעה הוא הגשת המסמכים לצד הנתבע. התהליך הזה חייב להיעשות על פי פרוטוקולים ברורים מאד, אחרת בית המשפט יכול לראות במסירה לא תקינה עילה לביטול התביעה מתוך טענה כי הצד הנתבע לא קיבל הודעה על התביעה כראוי. מסירה משפטית היא חלק קריטי מאד בתהליך ואנו ממליצים לבחור בגורם מקצועי שיבצע אותה בעבורכם אם אתם לא בטוחים איך עושים את זה.

חשוב לבחור בעורך דין מתאים

למרבה הצער אנשים נוטים לבחור את עורכי הדין שייצגו אותם בתביעות דרך היכרות עם אדם נוסף וזאת דרך בטוחה להגיע לאדם לא מקצועי מספיק שלא ייתן לכם את המענה הנכון. ההמלצה היא תמיד לבחור בעורך דין המתמחה בסוג התביעות שאתם רוצים להגיש שיש לו קבלות וניסיון עשיר בתחום.

עלות מול תועלת

עורך דין טוב כבר יגיד לכם את זה, אבל חשוב שתכירו את זה בעצמכם. אם עלות הגשת התביעה היא גבוהה יותר מהפיצויים הצפויים ובמיוחד אם הסיכויים לזכות הם נמוכים, כדאי פשוט לוותר ולא לתבוע. אחרי הכל המטרה שלכם היא לזכות ככל הנראה בסכום כסף מסוים או בשינוי סטטוס כלשהו ואם לא זה יקרה פשוט חבל על הכסף.

בשורה התחתונה אנו ממליצים לגשת תמיד לעורך דין מקצועי שיוכל לתת לכם את המידע המלא על התהליך הצפוי וכך תוכלו להגיש תביעה בראש שקט.