איך נפגעתי מרשלנות רפואית?

איך נפגעתי מרשלנות רפואית?

רשלנות רפואית עלולה לגרום למצבים בעייתיים ממש, ולהפוך את המצב לחמור מאוד. זה עלול להתרחש במצבים שונים כמו לידה, טיפול כירורגי, רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים, טיפול שיניים ועוד. בכל מקרה כזה המטופל עלול לגלות כי הטיפול שהיה אמור להיטיב אתו, לשפר את ההרגשה, את המראה או את המצב הבריאותי שלו גרם לנזקים. והוא מתמודד כעת עם תוצאות לא נעימות ועם תחושה כאובה. כן, יש לו כעס ולא מעט תסכול בגין העניין.

הטיפול לא נעשה ברמה סבירה

מקרים כאלו נפוצים ובהחלט עלולים להתרחש למטופלים שניגשים לטיפול. המטופל מחליט לפנות לטיפול או מגיע לקבל טיפול כלשהו בגין אירוע חירום. הוא מפקיד את עצמו ואת העתיד שלו בידיים של גורם רפואי. וזאת מתוך תקווה כי הגורם הרפואי יעשה כל מאמץ לפתור עבורו את הסיטואציה ויענה על הצורך מולו הוא מתמודד. בפועל לא מיד התקוות הללו מתגשמות. לא פעם קורים מצבים בהם המטופל ניזוק במהלך הטיפול. פעמים יחוש המטופל במהלך הטיפול כי מדובר על רשלנות רפואית וכי הטיפול אינו מתנהל באופן הנדרש. אם כי יש מקרים רבים אחרים בהם הטיפול ייראה על פניו סביר ומתאים. אבל התוצאות יספרו כי הטיפול לא היה נכון או מדויק.

תוצאות של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית עלולה לגרום לתוצאות חמורות מאוד. אחת הדוגמאות היא טיפול לא מתאים או לא מדויק שגרם לתוצאות חמורות. זה יכול להיות נטילת תרופה במינון לא מתאים, תרופה שאינה נכונה למטופל ולמצב הרפואי שלו, טיפול כירורגי או אחר שמתבצע בתנאים בלתי הולמים, או טיפול פלסטי שמבצעים אותו שלא בתנאים הנדרשים על פי הכללים. כל המקרים הללו עלולים לגרום לפגיעה ולנזק חמור. כיוון שטיפול כזה עשוי שלא להועיל במקרה הטוב, ולהזיק משמעותית במקרה הגרוע.

כיצד מיציתי את זכויותיי?

היות ורשלנות רפואית היא מקרה חמור שאסור לו להתרחש, חשוב לפנות לגורם מתאים כדי להגיש תביעה. תביעה זו תבטיח למטופל שנפגע כי הוא יקבל את מלוא הפיצויים שמגיעים לו בגין הפגיעה והזנק שהתרחשו. מיצוי הזכויות אמנם לא יתקן את הנזק, אבל כן יפצה את המטופל על כך.

אתרו עכשיו עו"ד רשלנות רפואית מומחה.