באילו מקרים חשוב לקחת עורך דין אפוטרופסות?

באילו מקרים חשוב לקחת עורך דין אפוטרופסות?

במקרים לא מועטים עולה הצורך לפנות לעורך דין אפוטרופסות.  המקרים הם שונים ומגוונים: למשל, אם ההורים שלכם מבוגרים ואינם עצמאיים יותר, אם יש לכם ילד הסובל ממוגבלות כלשהי, ובכל מקרה אחר בו אדם איננו יכול לדאוג לעצמו וזקוק למישהו שיהיה אחראי עליו.

אפוטרופסות על הורים

חשוב לקחת עורך דין אפוטרופסות במיוחד כאשר ההורים שלכם הגיעו לגיל זקנה, הם אינם עצמאיים יותר ולא תמיד צלולים בדעתם, כל זאת בשל מצבים בריאותיים, נפשיים או בעיות קוגניטיביות.

כאשר ההורים אינם יכולים עוד לנהל את חייהם באופן עצמאי, או אז יהיה עליכם להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס לבית המשפט על מנת שהוא ימנה אתכם לאפוטרופוסים שלהם, כאשר אתם תהיו אחראים גם לנפשם וגם לגופם, ותקבלו בעבורם החלטות.

איך יודעים מתי לפנות לעורך דין לשם קבלת אפוטרופסות?

הכללים הינם די ברורים, והיה וההורים סובלים ממחלות זקנה שונות, כגון אלצהיימר, דמנציה, פרקינסון, נכות גופנית או שכלית, יש לקחת עליהם אחריות. אלה הם אנשים שכבר אינם עצמאיים ואינם מסוגלים ליטול את ההחלטות הנכונות עבורם, ומישהו צריך לשמור ולהגן עליהם.

פנייה לרופא מומחה

רצוי לפני כן לפנות לרופא מומחה בתחום הגריאטריה, או לחילופין רופא פסיכיאטר, על מנת שיבדוק את מצבו של ההורה, ויגיש חוות דעת רפואית. אלה הם הרופאים היחידים שיוכלו לקבוע האם יש צורך שההורה המזדקן יידרש לאפוטרופוס.

מה דורש בית המשפט?

בראש ובראשונה יש לפנות לעו"ד המתמחה בנושא האפוטרופסות, ולהביא הוכחות וראיות ברורות, שההורה איננו מסוגל לדאוג לעצמו, הן מהפן השכלי והן מהפן הנפשי. במקרים מסוימים בית המשפט לא יאשר קבלת אפוטרופסות, לאנשים שעדיין יכולים לדאוג לעצמם, שכן אפוטרופסות היא צעד קיצוני השולל כליל את החופש של האדם.

למידע נוסף בקרו באתר: https://ofraziv.co.il/