איך לבחור עו"ד פשיטת רגל

מצב כלכלי גרוע הוא אחד הגורמים לכך שאנשים מאבדים מוטיבציה לשקם את עצמם ולחזור למסלול יצרני שמעודד אותם ליזום, להרוויח יותר, להתנהל פיננסית נכון יותר ולהשתמש בשיקול הדעת שלהם כדי לא ליפול לחובות בניסיון נואש להיחלץ ממצבם הקשה. אחד המצבים האלה הוא חדלות פירעון, מצב שבו גם אנשים יזמים שיש להם חשיבה חיובית בדרך כלל עלולים להיקלע אליו בגלל משברים מקומיים ועולמיים, כמו שחווינו לאחרונה בגלל שנתיים של קורונה. חדלות פירעון היא ללא ספק מצב מייאש ומתסכל ביותר וההבדל בין מי שמשתמש בו כמקפצה לשיקום וחיים חדשים לבין מי שהולך ומסתבך בייאוש קיומי ולא מצליח לראות את האור בקצה המנהרה הוא האמונה שאפשר לצאת מזה והאמון שהוא נותן באיש מקצוע אמין כמו עו"ד פשיטת רגל.

החשיבות שבייצוג ע"י עו"ד פשיטת רגל

בשנים האחרונות ולנוכח כל כך הרבה אנשים פרטיים ובעלי עסקים שפשטו רגל והגיעו לחדלות פירעון גם שלא באשמתם ולמרות כל הרצון הטוב שלהם לא להגיע לכך, חלה רפורמה בכל מה שקשור לטיפול בחדלי פירעון למיניהם. החוק החדש לחדלות פירעון מציג הבנה וגישה בונה יותר כלפיהם, אם הם באמת נקיי כפיים ומפגינים מצדם שיתוף פעולה מלא עם הרשויות ועושים הכל על מנת להשתקם ולהחזיר חובות. החוק מסייע לאנשים כאלה גם אם נשאים פרטיים וגם אם מדובר בעצמאים ובחברות, ובתנאי שלא ינסו להסתיר מהרשויות את הנכסים והכספים הנוספים שלהם ויקבלו על עצמם התחייבויות שאותן ימלאו. זה מחייב פנייה לסיוע של עו"ד פשיטת רגל משום שכמי שמייצג אותם הוא יכול לתת תוקף לכוונות שלהם, להדריך ולהנחות אותם ובמידה מסוימת לפקח עליהם שהכל קורה כפי שצריך.

בחירת עו"ד שמתאים לכם

גישה חיובית ובונה של עו"ד פשיטת רגל היא חיונית במקרים כאלה, במיוחד אם אתם לא מצליחים לראות את האפשרויות שאפשר להפיק מהמצב בכל זאת. אם אתם פונים לעו"ד והוא אינו מציג בפניכם את החוק החדש על כל דקויותיו וההזדמנויות החדשות שהוא מציב בפני מי שפשט רגל, זה סימן שלא כל הדברים ברורים לו עצמו והוא לא יוכל לסייע לכם בדרך ליציאה מהחובות. עו"ד שמטפל בפשיטות רגל עושה הכל על מנת שאפשר יהיה לעזור לכם מצד הרשויות והנושים שלכם גם להחזיר את החובות שתוכלו להחזיר, וגם לעודד אתכם כדי שתקבלו מוטיבציה לעשות זאת. תתפלאו לשמוע שהסיבה העיקרית לרפורמה בחוק היא להקל על פושטי רגל בידיעה ברורה שלא כולם אשמים במצבם ושלרבים מהם יש דווקא פוטנציאל להחזיר את העסק לפעילות ולהרוויח כסף, וזאת המטרה של כולם בסופו של דבר.

היכרות טובה עם החוק היא המפתח לכל צעד

השינויים והחידושים שיש בחוק חדלות פירעון מחלקים את החייבים לכמה סוגים ולכמה רמות, וגם מתייחסים ספציפית לסכומים ולנכסים שיש לחייבים. לפי זה, אפשר לקבל כמה הצעות לפתרון וליציאה מפשיטת הרגל ועורך הדין שלכם אמור לייצג אתכם מול הרשויות בעניין זה. זה מחייב בדיקה מדוקדקת של סך הנכסים וההתחייבויות שלכם, הגשת בקשת לצו לפתיחת הליכים לרשם ההוצאה לפועל, קביעת הסדרים עם הנושים ובדיקת כל האפשרויות שעומדות בפני החייב כדי להחזיר חובות. חשוב לדעת שהיקף החובות הוא זה שלפי יינקטו צעדים וייקבעו ההסדרים הספציפיים. עורך הדין שלכם יכול להיות גם הנאמן שינהל את כל ההליכים ויפקח עליהם ולכן זה דורש אמון הדדי כבסיס לבחירתו לתפקיד. גם הגישה שלו היא זאת שתקבע אם יצליח לגשר בין הצדדים ולתווך ביניהם למטרת השגת ההסדרים הראויים לכולם.