מה התקנות בחוק אומרות על התקנת שלטי חירום ומי מחוייב להתקין אותם?

שלטי חירום הם היבט חשוב של תקנות הבטיחות והם נשלטים בדרך כלל על ידי חוקי בנייה ותקני בטיחות שונים. התקנות והדרישות הספציפיות יכולות להשתנות בהתאם למיקומך ולאופי המקום. 

התקנת שלטי חירום הנחיות כלליות, והדרישות הספציפיות עשויות להשתנות במידה רבה על סמך המיקום שלך וסוג הנכס. עיין תמיד באתר פתיה בחוקי הבנייה ובתקני הבטיחות המקומיים הרלוונטיים לקבלת מידע מדויק ועדכני.

איך מתקינים תקנות ושלטי חירום

1. סוגי סימני חירום:

Fetaya שלטי יציאת חירום יכולים לכלול שלטי יציאה, שלטי מילוט מאש, שלטי נתיב פינוי, שלטי נתיב יציאת חירום ועוד. שלטים אלו נועדו להנחות אנשים לבטיחות במקרה של מצבי חירום כגון שריפות, אסונות טבע או מצבים מסוכנים אחרים.

2. אחריות להתקנה:

האחריות להתקנת שלטי חירום נופלת לרוב על בעל הנכס או המנהל, וכן על הגורם האחראי על תחזוקת המבנה. זה כולל מבנים מסחריים, מתקנים ציבוריים, מתחמי מגורים וחללים אחרים הפתוחים לציבור. הפרטים יכולים להשתנות בהתאם לתקנות המקומיות ולסוג הבניין.

3. הנחיות התקנה:

להלן השלבים הכלליים כיצד להתקין שלטי חירום:

בדיקת תאימות: התחל במחקר והיכרות עם חוקי הבנייה ותקני הבטיחות הרלוונטיים באזור שלך. ודא שהשלטים שבכוונתך להתקין עומדים במפרט הנדרש.

בחירת מיקום: זהה את המיקומים המתאימים להתקנת שלטי חירום. מיקומים אלה צריכים לכלול דלתות יציאה, חדרי מדרגות, מסדרונות ושבילי יציאה אחרים. יש להציב את השלטים בגובה העיניים ולראות בבירור.

סוג ועיצוב שלט: בחר שלטים התואמים את התקנות ומתאימים לתרחיש החירום הספציפי. למשל, שלטי יציאה מוארים בדרך כלל ומציינים את כיוון היציאה הקרובה.

תאורה: אם נדרש על פי התקנות, בחר שלטים עם תאורה מתאימה. שלטי חירום נדרשים לעתים קרובות להיות גלויים במצבי תאורה חלשה או הפסקת חשמל. ניתן להשיג תאורה באמצעות אורות המופעלים על ידי סוללות, חומרים פוטו-אורניים או שיטות אחרות.

חיצים ומידע הכוונה: שלטי נתיב פינוי עשויים לכלול חיצי הכוונה ומידע אחר כדי להנחות אנשים לבטיחות. יש לוודא כי שלטים אלו ממוקמים באופן אסטרטגי לאורך המסלול.