עורך דין לקניית דירה

אדם אשר מצא דירה אשר נראית לו והוא מעוניין לרכוש אותה, חשוב שישכור את שירותיו עורך דין באתר הזה אשר מתמקצע בתחום המקרקעין וחוזי רכישת דירה, כדי שילווה אותו מתחילת התהליך ועד סופו.

בדיקה ראשונית לגבי הנכס 

כבר בשלבים ההתחלתיים על עורך הדין לבדוק כמה נקודות אקוטיות כדי לאשר את המשך התהליך. הוא בודק אם אכן האדם שהציג את עצמו כבעל הנכס, הוא אכן הבעלים הרשום בלשכת במקרקעין המחוזית. בנוסף לכל הוא יפיק נסח טאבו כדי לראות אם יש רישום חריג על הנכס כמו לדוגמה אם קיימים בעלים נוספים לנכס, משכנתה, שעבודים, עיקולים, הערת אזהרה, רישום זכויות ועוד. 

כמו כן עורך הדין יוודא ברשות המוניציפלית, כי אכן מדובר בדירה ולא במחסן אשר הוסב לדירה או כל שינוי אחר של ייעוד הנכס. הוא יבדוק אם נעשו שינויים במבנה עם היתר או ללא היתר, כמו לדוגמה הוספת חדר או מרפסת ואם קיים צו הריסה נגד המבנה.

רק לאחר בדיקת כל הנתונים הללו וטיפול בסעיפים הבעייתיים כמו הסרת עיקולים, אפשר יהיה להכין חוזה רכישה. אין ספק שללא ליווי מקצועי של עורך דין מקרקעין, הדברים לא היו מתגלים וכבר קרו מקרים אשר בהם לקוחות נפלו לידיהם של נוכלים, אשר מכרו להם נכס יקר אשר אינו שייך להם או שחלילה גילו ליקויים בדירה, קראו על תביעות על ליקויי בנייה ותניו חכמים יותר. 

הכנת חוזה לרכישת דירה 

עורך הדין מכין את החוזה בהתאם לנתונים הספציפיים של הדירה, הוא מעביר את הנוסח לעורך הדין של הצד השני. הם מקיימים משא ומתן על הסעיפים השונים עד שיש הסכמה על כל הנושאים כמו מועדי התשלומים, מועד מסירת הדירה, תשלום המשכנתא על ידי המוכר, תשלומי מס רכישה ועוד.