רשלנות רפואית בהריון

היריון זהו הליך מאוד עדין ומלא סיכונים עבור האישה והעובר. התנהלות תקינה במהלך ההיריון חשובה מאוד לבריאות האם והיילוד. המערכת הרפואית משחקת תפקיד חשוב ביותר בעניין זה, והאחריות על כך שהעובר יוולד בריא, שהאם תדע על כל סיכון קיים ותוכל לעשות בחירות מושכלות לגבי גורלה וגורל הילוד – מוטלת על מערכות הבריאות. במקרים מסוימים מתרחשת רשלנות רפואית בהריון הדורשת פיצוי עקב עוגמת נפש, פגיעה ביילוד, לידה של ילד חולה ועוד. עורך דין מקצועי בתחום הרפואי עשוי לסייע במידה והתרחש מצב עצוב שכזה ולהשיג סיוע כלכלי למשפחה שיסייע להתמודד עם העלויות שנגרמו עקב הרשלנות.

אילו בעיות עשויות להתעורר בהיריון עקב רשלנות

היריון תקין כולל מספר שלבים שכל אחד מהם נבדק על ידי הגניקולוג שמלווה את האישה, לצד המוסדות הנוספים, כגון מעבדת הדם, רופאים המבצעים בדיקות שונות, כולל דמי שפיר, בית החולים שבו נמצאת האישה בשמירת היריון או בהליכים התערבותיים שונים בזמן ההיריון, ועוד. בזמן ההיריון חשוב מאוד לבצע את כל הבדיקות בצורה תקינה ובזמן, מבלי לפגוע בעובר ומבלי לפספס סממנים מובהקים למחלות גנטיות או פגמים התפתחותיים שסביר להניח שהיו גורמים להורים להגיע להחלטה להפיל את היילוד.law-1063249__340[1]

האם ניתן להאשים את הרופאים בפגמים מולדים של הילד?

בנסיבות מסוימות ניתן לראות מקרי רשלנות רפואית בהריון מובהקים של הרופאים שליוו את האישה ואת המשפחה: הרשלנות הינו אבחון לקוי, חוסר ליקוי של מחלה גנטית קלה לזיהוי, בעיקר כאשר ההורים שייכים לקבוצות שבהן הסיכון למחלה הספציפית גבוה וההורים פנו לבדיקות הדרושות. במקרים מסוימי ניתן לתבוע  רופא על רשלנות במידה והוא לא דיווח להורים על הבדיקה ולא עודד  לעשות אותה.

כיצד עורך דין מקצועי עשוי לעזור?

כאשר מופיע בעיה כלשהי במהלך ההיריון או אחריו, תיעוד של כל המתרחש, לצד סיכומי בדיקות, אשפוז וכן חוות דעת נוספות של רופאים נוספים עשויים להיות חלק משמעותי ביותר מהתיק המשפטי. עורך דין מיומן ממשרדה של גלית קרנר ושות' תאפשר לעבור את כל השלבים עד לקבלת הפיצוי המגיע עקב הרשלנות  בהצלחה ובזמן קצר יחסית, מה שמצדו יאפשר למשפחה לחזור לחיים תקינים כמה שיותר מהר.