עורך דין להסכמי ממון

שלום בית

שלום בית יכול להיות מושג במגוון אמצעים, ביניהם גם אמצעים משפטיים שונים

"שלום בית" הינו ביטוי נפוץ המשמש בכדי לתאר מצב בו בני הבית מצליחים להסתדר ולנהל חיים משותפים וטובים. לרוב, מצב זה מושג על ידי אחווה וקשרים הדדיים, אולם לעיתים אנו רואים קשיים בתחום זה במשפחות רבות אשר בוחרות להיעזר באמצעים אחרים לשם כך. בין כלל האמצעים, ישנם גם אמצעים משפטיים הקשורים לתחום דיני משפחה אשר יכולים לסייע.

אז מה חשוב לדעת על שלום בית מבחינה משפטית?

  • כיצד מושג שלום בית: שלום בית מושג באמצעים משפטיים באמצעות חתימה על "הסכם שלום בית." הסכם שכזה נועד בכדי להסדיר את היחסים בין שני בני זוג אשר רוצים להגיע לשלווה בביתם, אולם חווים קשיים אשר עלולים לגרום להם להתגרש. בהסכם זה מצוינים לרוב חובות, זכויות וגבולות של כל אחד מבני הזוג, ויש לו תוקף משפטי אשר יכול לשמש לאחר מכן לתביעת הצד השני או כראיה במהלך דיונים על גירושים בין בני הזוג.
  • תעודת ביטוח: ישנם כמה סוגים של הסכמי שלום בית, כאשר לחלק ניכר מהם נהוג לצרף "תעודת ביטוח." תעודה מסוג זה בעצם דנה באפשרות של גירושים במקרים בהם אחד מבני הזוג לא יעמוד בדרישות ההסכם, והיא מפרטת את תנאי הגירושים במקרים אלו. לתעודה זו תוקף משפטי, כאשר כל אחד מבני הזוג יכול לפנות לבית המשפט במידה והוא מרגיש כי הייתה הפרה של הסכם שלום הבית, ולהשתמש בה בכדי להוציא את הגירושים לפועל, במידה שטענותיו הוכחו כנכונות כמובן.הסכם ממון בלי להרוס יחסים
  • תביעת שלום בית: אפשרות נוספת להסדרת שלום הבית הינה באמצעות תביעת שלום בית. תביעה שכזאת מוגשת לבית משפט רבני, והיא בעצם מונעת את הגירושין של שני בני זוג, כאשר אחד מהם רוצה להתגרש והשני רוצה לעבוד על שלום הבית. לבית המשפט מגוון רחב של פעולות אשר בסמכותו לבצע ולהכריח את בני הזוג לבצע, אשר מטרתן לסייע בהשכנת שלום בית, אולם ברוב המקרים פעולות אלו אינן מוכיחות את עצמן כיעילות, ובית המשפט מאשר את הגירושין.
  • אמצעים חלופיים: מלבד תביעות שלום בית או הסכמים למיניהם המתבצעים מבחינה משפטית, ישנן פעולות רבות נוספות אשר ניתן לבצע בכדי להגיע למצב זה, כאשר רבות מהן משולבות בהסכמים משפטיים מסוג זה. אחת הפעולות הנפוצות ביותר הינה גישור משפחתי, אשר עוזר לעיתים קרובות להימנע מהגעה לכדי גירושין או כתיבת הסכמי שלום בית על סוגיהם השונים.

שמירה על שלום בית הינה חשובה ביותר, ולעיתים יש להיעזר באמצעים משפטיים לכך

זוגות רבים חווים קשיים אשר עלולים לגרום להם להתגרש אם הם לא ישקיעו אנרגיה רבה בהשכנת שלום בית. הסכמי שלום בית או תביעות מסוג זה נועדו לשמש כפתרון האחרון עבור זוגות אלו, ולאפשר להם לנסות להציל את נישואיהם באמצעים האחרונים.