עורך דין ארנונה – מדוע ומתי נכון להיעזר בעורך דין?

כל מי שמחזיק ברשותו נכס ועושה בו שימוש, פרטי, מסחרי או אחר, נדרש לשלם ארנונה לרשות המקומית בה הנכס ממוקם. מדובר במס שהרשות המקומית גובה עבור שירותים שונים שהיא מספקת לתושבי המקום וכן עבור כל מי שמחזיק עסק ביישוב. מדובר על שירותים כמו אבטחה, ניקיון, ועוד. 

ישנם מקרים מסוימים בהם אנחנו מוצאים את עצמנו בתהליך של דיון והתנגשות אל מול הרשות המקומית בגין דרישה לתשלום ארנונה מצידה, שלא נראה לנו סביר והוגן. במקרים כאלה עלינו להחליט כיצד לנהוג. האם לעמוד מול הרשות המקומית לבד או שמא לשכור עורך דין שמתמחה בדיני ארנונה. האופציה השנייה, כפי שנוכל לראות מיד, היא הרבה יותר נכונה, יעילה וחכמה. 

לפני שנסביר מתי נכון להיעזר בשירותיו של עורך דין ארנונה, הנה מספר מקרים בהם ייתכן ונידרש לשירותיו של עורך דין ארנונה. למשל, אם הרשות המקומית גובה מאיתנו מעבר למה שהיא לגבות, אם היא מחייבת אותנו על דברים שאיננה אמורה לחייב, אם היא לא נותנת לנו הנחה או פטור כפי שמגיע לנו ובכל מקרה אחר בו לדעתנו הרשות המקומית מתנהלת בצורה לא חוקית מולנו. 

למה חשוב להיעזר בעורך דין?

עורך דין ארנונה יכול לעזור לנו בשלוש נקודות עיקריות:

ראשית, הוא יכול לבחון את המקרה שלנו ולראות האם באמת מדובר על סיטואציה בה יש לנו עילה לתבוע את הרשות המקומית. 

שנית, הוא יכול להגיש את התביעה וכל המסמכים הרלוונטיים בשביל שנוכל להציג את הטיעון שלנו אל מול הרשות המקומית, בבית משפט או במקום אחר. 

שלישית, עורך דין טוב יכול גם לנהל עבורנו מו"מ מול הרשות המקומית, מחוץ לבית המשפט.