מכירת דירה

כיצד נערכים לקראת מכירת דירה?

כיום יש לא מעט דירות יד שנייה למכירה, ואם ניתן לדייק, מדובר בשיא לעומת העשור האחרון. אחד הדברים החשובים ביותר לעשות לפני שפוצחים בתהליך למכירת הדירה, הוא הכנה מוקדמת. דירה שאינה מושקעת או משופצת, עשויה להיות פחות אטרקטיבית בעיני הרוכשים, ועל כן, אתם עלולים למצוא את עצמכם במצב שבו אתם לא מצליחים למכור. כיצד נערכים לקראת מכירת דירה? ריכזנו בעבורכם מידע חשוב ונחוץ.

עולם הנדל"ן אינו שונה מעולם המכירות, שהרי כדי למכור מוצר, הוא חייב להיות אסתטי ולשדר את האווירה האידיאלית בעבור הרוכשים הפוטנציאליים. לפיכך, מי שמעוניין למכור את דירתו, חייב להשקיע, ולו במעט, על מנת להקנות לדירה מראה נאה שימשוך קונים פוטנציאליים רבים. תארו לעצמכם מצב שבו אדם מעוניין לרכוש דירה, הוא רואה לא מעט דירות כשכולן באותו טווח מחירים. במה הוא יבחר? בדירה האסתטית ביותר (וכמובן גם בדירה הפונקציונלית ביותר בעבורו).

מכירת דירה

דירה אסתטית

אסתטיקה היא אלמנט חשוב בכל הנוגע למכירת דירה, כששיפוץ החלל יאפשר לכם לדרוש תשלום גבוה יותר בעבור הנכס. פה נעצור לציין, שכשאתם מתמחרים את הנכס, קחו בחשבון שתיאלצו לשלם מס שבח, ולכן יש לחשב זאת באופן המיטבי על מנת לוודא שהמכירה משתלמת בעבורכם.

עבודות שיפוצים שונות עשויות להקנות לדירה מראה מרהיב ומחודש, ועל כן מומלץ להתייעץ עם קבלן שיפוצים ולראות אילו עבודות ישדרגו את החלל באופן ניכר, החל משיפוץ פונקציונלי כמו חידוש הצנרת והכלים הסניטריים ועד לשיפוץ אסתטי שמטרתו להקנות לדירה מראה ייחודי (כמו קרניז, נישת גבס לטלוויזיה וכו').

כשרוכשים פוטנציאליים מגיעים לראות את הדירה, אתם חייבים להציג בפניהם דירה נקייה ומסודרת, משום שאי סדר (גם אם הוא ניתן לסידור) ניכר לעין ומשפיע באופן משמעותי על החלטת הרוכשים. נוסף לכך, שמרו על ניקיון הקירות, ואם יש צורך צבעו אותם, משום שקירות צבועים משדרים מראה נקי. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא האווירה השרויה בחלל. ניתן להיעזר בווילונות כדי להעניק מראה כפרי וחמים לבית, כזה שישדר משפחתיות וקרבה. לצד זה, נמליץ להוסיף עציצים ירוקים, שיעניקו לחלל ייחודיות. כמו כן, יש לאוורר את הדירה היטב, וזאת כדי להימנע מריחות שאינם נעימים, לרבות ריח טחוב בחדר האמבטיה.

פרסום הדירה

לא מעט אנשים מפרסמים את הדירה שלהם ברחבי המדיה, גם אם הם עדיין לא מוכנים למכירה מיידית, ולמעשה מדובר בטעות. פרסמו את הדירה רק אחרי שהיא מוכנה לאכלוס חדש, כשניתן להיעזר בשלל פלטפורמות שונות, כמו קבוצות פייסבוק, אתר יד 2, מודעות בעיתון ועוד. יתר על כן, כדאי להיעזר בשמאי שיסייע לכם להבין מהו הערך האמיתי של הדירה, כך תוכלו למכור אותה במחיר הוגן לשני הצדדים. כמו כן, אל תוותרו על סקר שוק – אתם חייבים להכיר את טווח המחירים הממוצע לדירות דומות לדירה שלכם.

 

מכירת דירה עשויה להיות תהליך בירוקרטי ולעיתים מעט ארוך. יחד עם זה, חשוב להשקיע בתהליך, להפוך את הדירה לאסתטית ופונקציונלית (גם אם זה יגרור עלויות נוספות של שיפוץ הדירה), ולערוך סקר שוק מקיף. בהצלחה.