עורך דין מקרקעין

האם ועד בית יכול להכריח דייר לשלם ועד בית?

רוב מוחלט של אזרחי ישראל גרים בבנייני דירות וזאת להבדיל מהמצב בארצות הברית או באירופה שם הרבה מאוד אנשים גרים בפרברים בבתים פרטיים. למצב זה יש השלכות גדולות על החברה הישראלית וניתן לראות כי התרבות בישראל וגם החוק בישראל מושפעים באופן ישיר ממצב זה. ניתן לראות כי אנשים רבים מנהלים את כל חייהם בהתאם ליחסים עם השכנים ויש הרבה מאוד בניינים אשר כל השכנים שם חברים וחוגגים ביחד את החגים או סתם מתכנסים בערב שישי. אך באותה נשימה אנו חייבים לציין כי יש הרבה מאוד בניינים אשר יש בהם סכסוכים ארוכים אשר נראים ללא סוף. ריבים בין שכנים הם דבר מאוד נפוץ ויש הרבה מאוד דם רע בין שכנים בישראל. הביטוי הבולט ביותר לכך הוא שכאשר דייר לא לשלם ועד בית ואז עולה השאלה האם אפשר לחייב אותו לשלם את התשלומים לועד הבית.

למה אסור להגיע במחלוקת על תשלום ועד בית?

אם כן אתם צריכים לדעת כי על פי החוק אפשר לחייב את הדייר לשלם את ועד הבית אך פעמים רבות הדיירים מצפצפים על החוק ופשוט לא משלמים. במקרים אלו יש דיירים שנמצאים בסכסוכי שכנים, אשר הדם עולה להם לראש והם פותחים בריב או באלימות בכדי לפתור את הבעיה. זה כמובן טעות חמורה מכיוון שלא משנה כמה אתם צודקים אסור לנקוט באלימות ואם תעשו זאת אתם תהיו אלו שהמשטרה תעצור ללא קשר לכך שבהתחלה צדקתם. לכן פעלו על פי הוראות החוק ופנו אל עו"ד אשר ייצג אתכם בכל ההליך וכך תצמצמו את הריבים למינימום.

האם שווה לפנות אל עו"ד מבחינת עלויות שכר הטרחה?

אם אתם רוצים לפעול בצורה חכמה עליכם לדעת כי העלויות של העו"ד בטלות בשישים. קודם כל בגלל שעל טיפול מסוג זה העו"ד לא ייקח מחיר גבוה ושנית כל בגלל שללא העו"ד הדייר יצפצף עליכם ועל ועד הבית מה שיגרום לועד נזק כספי גדול אף יותר ככל שיעבור הזמן וככל שהדייר ימשיך להשתמט מחובותיו. תוכלו למצוא עורך דין שעוסק בתחום זה באתר https://www.oz-cohen.com/.