עורך דין ביטוח לאומי

עורך דין ביטוח לאומי

אדם אשר אמור להגיש תביעה להכרה בנכות כדי לקבל קצבה, אינו מודע לאופן ההתנהלות המורכב והסבוך במחלקות השונות של המוסד לביטוח לאומי. אם הוא יפעל מול מוסד זה באופן עצמאי, במקרים רבים הוא לא יזכה באחוזי הנכות ובפיצוי הכספי אשר מגיעים לו וזאת מחוסר ידע וניסיון.

> קראו מתי עורך דין תאונות תלמידים בבאר שבע יוכל לסייע לכם

עורך דין ביטוח לאומי

לכן ההמלצה היא לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה אשר עוסק בתחום זה. המיומנות הרבה אשר צבר עורך דין המתמחה בכך, לאחר שטיפל בעשרות או מאות מקרים, היא זו שמובילה אותו בדרך הנכונה למיצוי כל הזכויות לכל אחד מלקוחותיו.

בשלב הראשון עורך הדין לומד את התיק על כל רבדיו, מבין את מהות הבעיה הבריאותית ואוסף את המסמכים הנדרשים, כיוון שכל אחד מהם הוא חשוב ביותר. לאור מידע זה הוא מגיש את הבקשות המתאימות למוסד לביטוח לאומי ומבקש הגעה לוועדה רפואית, אשר עוסקת בתחום הרפואי הספציפי אשר ממנו סובל הלקוח.

משקל רב מונח על המאזניים ולכן לצורך קבלת מלוא הזכויות, כדאי להוסיף גם חוות דעת מקצועית של רופא מומחה בעל שם, אשר בדק את החולה ורשם בחוות הדעת שלו את כל הנקודות האקוטיות.

קביעת אחוזי נכות 

המטרה של עורך דין ביטוח לאומי בבאר שבע למשל היא שהלקוח שלו יקבל את מלוא אחוזי הנכות המגיעים לו על פי מצבו הבריאותי. אם הועדה קובעת אחוזים נמוכים יותר, הוא יגיש ערעור ויתחיל את התהליך שוב לכל אורכו, עד שהועדה תכריע על קבלת האחוזים המתאימים.

קביעה זו תגרור קבלת פיצוי כספי נאה הן כמענק חד פעמי והן כקצבה חודשית אשר תחושב רטרואקטיבית מהיום בו הלקוח הודיע לביטוח לאומי על קיומה של בעיה רפואית.