תביעות נזיקין

מה חשוב לדעת על תביעות נזיקין

רבים הסיפורים על תביעות נזיקין שהסתיימו בפיצוי של כמה אלפי שקלים לאדם שניזוק. ואכן סיפורים אלה אמתיים, אבל יש לדעת שעל מנת לקבל את סכומי הפיצוי, צריך לעבור כברת דרך בה יש להוכיח את הנזק שנקבע לאדם הניזוק על ידי המזיק.

מהו אירוע שנחשב מזיק בתביעות נזיקין?

אירוע מסוג זה יכול להיות כל מאורע שבו נגרם נזק בשוגג לאדם. אדם יכול ללכת לתומו וליפול על מדרכה בה היה בור או מפגע תברואתי ובכך לתבוע את העירייה בתביעת נזיקים על מדרכה שאינה תקינה. לחלופין תביעת נזיקין יכולה להתרחש גם בבית של קרובים בו אדם החליק ותבע את אותה אדם קרוב על ההחלקה שהחליק בביתו…

ואכן ישנן דוגמאות רבות, חלקן נשמעות משל יצאו מקומדיית טעויות וחלקן נשמעות מצערות – אבל ברובן אותם אנשים באמצעות עורכי דין העוסק בנושא תביעות נזיקין הצליחו להוכיח כי אירע להם נזק בשל רשלנות של אדם אחר, ובכך קיבלו פיצוי שפיצה אותם גם על מצבם הגופני שהורע, וגם על מצבם הנפשי.

אז מתי כדאי להגיש תביעת נזיקין?

תביעה מסוג זה מגישים כאשר קרתה לכם תאונה במידה ואתם מבוטחים בביטוח תאונות אישיות. במקרים כאלה מומלץ לערב עורך דין שייצג אתכם בתמורה לאוחזים מסכום הפיצוי, והוא יוכל לייצג אתכם בתביעת הנזיקין.

כיצד תתרחש תביעת נזיקין

בתביעה מסוג זה, עורך הדין שלכם ישמע את גרסתכם ויאסוף את כל החומרים הקשורים לתביעה כולל מסמכים מחדר המיון והאשפוז, במידה והיה כזה, מסמכים מהרופאים, וכל המסמכים והעדויות למקרה. בנוסף עורך הדין ייפגש עם הגורם השני, הנתבע ידבר עמו וייקח את גרסתו לאירוע ובכך יתחיל לבנות את תיק התביעה מול חברת הביטוח.

תביעת נזיקין מול חברת ביטוח

תביעת נזיקין מול חברת ביטוח היא כזאת שמתנהלת בעיקר במילוי טפסים. עורך הדין שלכם יתנהל מול החברה ולאחר תשובתה (שעלולה להיות לעיתים גם דחייה של התביעה שלכם) הא יתבע את חברת הביטוח בשמכם ולבסוף ינסה להגיע עמם לפשרה, ואם לא תגיעו לסכום הנדרש לעיתים תגיע התביעה גם לבית המשפט.

תביעה מול מספר גורמים

חשוב לציין שלעיתים התביעה מתקיימת מול מספר גורמים כמו למשל בתאונת עבודה. במקרים כאלה התביעה מתרחשת מול מקום העבודה וזאת במידה ומקום העבודה נהג ברשלנות, גם מול חברת הביטוח וגם מול הביטוח הלאומי.

מציאת עורך דין טוב לצביעות נזיקין

בכל מקרה, מצאו לכם עורך דין טוב לתביעה ולייצוגכם, שיעבוד על אחוזים ויוכל לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר.