דיני תעבורה

דיני תעבורה – מה חשוב לדעת

ישנן דיני תעבורה חשובים שיש להכיר, בין אם אתם עורכי דין או אזרחים מין השורה שמעוניינים ללמוד על חובתם וגם, כן, על זכותם בכביש. דינים אלו יכולים לעזור לכם להתנהלות מול שוטר או פקח בכל מצב שתתקלו בו בכביש.

דיני תעבורה – מה חשוב לדעת

נהיגה ועבירות תנועה הם נושאים שכל אחד מאיתנו נתקל בהם מדי יום. צריך לדעת אותם טוב, בעיקר כדי לנהוג באופן חופשי לפי כללים אלו.

זכות קדימה

על פי אתר https://akrewi.co.il/, כמה מהחוקים החשובים ביותר שתלמדו במהלך תכנית ההשכלה שלכם בדיני תעבורה עוסקים ב"זכות קדימה". כל אינטראקציה שיש לכם עם נהגים אחרים, הולכי רגל או רוכבי אופניים תוך נהיגה מוכתבת על ידי ימין-דרך.

זכות קדימה נועדה כדי לאפשר את בטחונם של נהגים בכביש והולכי רגל. זכות קדימה יכולה להיות במעבר החצייה, כאשר מגיעים לצומת שאינה מרומזרת, בתוך אזורי גנים וגני שעשועים וכן בנתיבי ימין ושמאל בכביש.

תמרור עצור

יש חשיבות רבה לתמרור עצור. תמרור זה בא כדי להבטיח שלא "נגלוש" לכביש במקום שהראות בו אינה טובה לשני הצדדים. במקרים כאלה, צריך לעצור את הרכב באופן מוחלט, כדי להימנע מפגיעה ברכבים אחרים שחוצים מימין או משמאל.

קו לבן רצוף

לא פעם ניתן לראות נהגים שמסכנים את סביבתם בכל שהם חוצים ועוקפים רכבים בקו הפרדה רצוף. נהיגה כזו היא אחת המסוכנות שיש בדיני התעבורה ולא סתם אדם שנתפס עושה עבירה זו, מובא מפני שופט ורישיונו נשלל לפחות ל- 30 יום.

דיני התעבורה באו כדי לעשות סדר בכביש ולהפחית ככל האפשר, את מעורבותם של נהגים בתאונות. דינים אלה הם לטובתנו וכדי לציית להם.

קראו גם על: נהיגה במהירות מופרזת