חוזה להשכרת רכב

חוזה להשכרת רכב: לאיזה סעיפים חשוב לשים לב?

מחפשים רכב להשכרה? זה לא חשוב באמת אם זה בשביל בילוי משפחתי של כמה ימים, אם אתם צריכים רכב להובלה והעברה נקודתית של דברים או שמדובר בהשכרה לצרכים עסקיים של העבודה שלכם, יש כמה דברים שחשוב מאד לשים לב אליהם כשעושים זאת. ישנן חברות השכרה מקצועיות ואמינות, אך למרבה הצער יש גם כמה כאלה שמנצלות תמימות וחוסר ידע של לקוחות ובשביל שלא תפלו על עסקאות לא טובות, חשוב לשים לב לכמה סעיפים מסוימים. בואו נדבר על כמה מהם.

הגבלת קילומטרז'

יש כאלה שמשכירים רכב לשימוש נקודתי של כמה ימים ולנסיעות קרובות בלבד וצריכים פחות לחשוש, אך גם קיימת אפשרות של השכרת רכב לטווח ארוך. מי שבוחר בה הוא לרוב מי שצריך נסיעות ארוכות ועל כן משכירים רכב לתקופה ממושכת. כמעט כל חברה מגבילה מספר קילומטרים שלאחריהם יש צורך לשלם סכום גבוה מאד הנמדד פר קילומטר. אם אתם יודעים שאתם הולכים לנסוע מרחקים ארוכים, שווה לבקש להוסיף תשלום מראש כדי להגדיל את הקילומטרז' או לבחור בחברה אחרת במידה ואין אפשרות כזאת.

השתתפות עצמית

אין מה לעשות, תאונות או פגיעות לרכב או מצבים של גניבה או נזקים הנגרמים כתוצאה מניסיון פריצה לרכב הם בהחלט מצבים שעשויים להתרחש עם הרכב ששכרתם. בדיוק בגלל זה חשוב מאד לבדוק מהו הכיסוי הביטוחי המגיע לכם בכל אחד מהמצבים הללו ומהי ההשתתפות העצמית אליה תדרשו. אם אתם יודעים מראש שאתם צריכים רכב לשימוש כמו העברת משא או נסיעה בשטח, שווה לדאוג לכיסוי ביטוחי מקיף יותר.

החזרה

יש חברות שיביאו לכם רכב עם טנק דלק מלא וידרשו שתחזירו טנק דלק מלא כמו שקיבלתם. אחרות יביאו לכם רכב עם טנק ריק ויאפשרו החזרה של הרכב באותו מצב. בנוסף, יש חברות שמאפשרות החזרה בסניפים שונים בעוד אחרות דורשות החזרה לאותו הסניף.

שימו לב – חשוב לשים לב לכל הסעיפים הללו כדי להימנע מקנסות מיותרים ומבזבוז כסף שבהחלט יכול להיחסך, והכי חשוב – סעו בזהירות!