תמלול לעורכי דין

תמלול לעורכי דין

עורכי דין מקיימים ישיבות אקוטיות רבות עם לקוחות, קולגות ואין ספור גורמים נוספים. בכל אחת מהפגישות הללו נאמרים דברים מאד מהותיים, אשר חשוב לעורך הדין לעיין בהם שוב ושוב כדי להבין דברים באופן מעמיק. 

תמלול לעורכי דין 

עורכי דין רבים מקבלים מידע מגורמים שונים ולאחר מכן הם צריכים לעבד אותו, להכין על פיו כתב תביעה, תצהיר או כל מסמך משפטי אחר בעל חשיבות רבה. לכן, עורך הדין חייב לדעת מה נאמר באופן מדויק בפגישה, כדי לקדם תהליכים משפטיים הקשורים לכך.

תמלול משפטי הוא אקוטי והוא מעניק תמונה מדויקת, כפי שהדברים נאמרו במהלך הישיבה, אם מדובר לדוגמה בישיבת גישור או בוררות. באמצעות מלל זה עו"ד יתווה את הדרך הן להמשך ההתדיינות והן להסקת המסקנות שלו, אשר יובילו לפסק הדין שעליו הוא יחליט לאור נסיבות המקרה והאמירות השונות אשר נשמעו בדיונים שהתקיימו.

ברוב המקרים מדובר בכמה ישיבות אשר השתתפו בהן צד אחד, או שני הצדדים בליווי אנשי מקצוע או עורכי דין נוספים. לכן כל רסיס מידע מקבל כאן משמעות תהומית והוא מאד חשוב לתמלל את מהלך הדיונים הללו.

מהלך הדיונים עם עורכי הדין 

בדיונים רבים הרוחות סוערות וקשה מאד להבין מי אמר מה. דוברים רבים מתפרצים זה לדברי זה או מדברים יחד. בזכות התמלול המדויק, מפרידים את המשפטים של כל אחד מהדוברים ורושמים באופן מדויק, מה אמר כל אחד מהם. המידע המוקפד הוא זה שסולל את הדרך להתקדמות בכל אחד מהתיקים, או מקדם הליכים משפטיים.

התמלול מאפשר קבלת הוכחות וראיות משפטיות על הלך הדברים אשר נאמר על ידי אחד הדוברים ועשוי ליצור חשיבה חדשה או מהפך משפטי ולכן הוא אקוטי.