משטרה

מה עושים בעת חקירה במשטרה?

זומנתם לחקירה במשטרה או שנלקחתם לאחת כזאת? אם כן, אתם בוודאי יודעים כי מצב כזה אינו נעים במיוחד והוא יכול להיות מלחיץ גם אם לא ביצעתם שום עבירה או פשע וגם אם אתם רק עדים בחקירה.

עם זאת ובמידה ויש לכם סיבה להילחץ בעת חקירה משטרתית – חשוב שתדעו כי ישנם כמה וכמה דרכים שיש לפעול בהן בעת חקירה במשטרה. אז מהן הדרכים?

בדיקת סיבת התשאול – חקירה במשטרה יכול לקרות בשל שתי סיבות עיקריות הראשונה היא יוזמה של חקירה מצד המשטרה בעקבות פשע או עבירה, והשנייה היא בעקבות הגשת תלונה במשטרה נגד הנחקר או סביבתו. כדי לדעת מה סיבת החקירה חשוב לברר אותה כבר בתחילה ולאחר מכן להחליט מהם הצעדים שבהם תרצו לנקוט.

דעו את אמצעי החקירה – המשטרה יכולה לבצע חקירה על פי מגוון אמצעי עזר כמו בדיקות פוליגרף, הרכבת קלסתרון פנים, תמונות של עבריינים, טביעות אצבע ועוד. נסו להבין על בסיס מה מבוססת החקירה שלכם.

שיחה אל עורך דין פלילי –  לפי החוק לכל נחקר במשטרה כמו גם עצור או מעוכב לחקירה מגיעה הזכות להתייעץ עם עורך או הזכות שעורך דין ילווה אותו בזמן החקירה. לשם כך מומלץ ליצור קשר עם עורך דין פלילי על מנת שזה יגיע וייצג אתכם בחקירה או ייעץ לכם לגבי השאלות שעליכם לענות ועל כאלה שלא. בנוסף, עורך דין פלילי יוודא כי לא מופרות הזכויות של הנחקר בעת החקירה במשטרה.

בירור זכויות – אם בחרתם לא להיעזר בעורך דין, בצעו בירור של הזכויות שלכם ושימו לב כי לא מפרים אותן בעת החקירה. לאחר החקירה נסו להבין מה קורה מבחינת הרישום הפלילי או התיק שנפתח נגדכם. בדרך כלל תוכלו לקבל קוד בסמס לבדיקת המידע הזה לאחר שהחקירה תסתיים.

לסיכום, אם זומנתם לחקירה חשוב בראשית לא להיבהל וכדי להיות על הצד הבטוח ביותר מוטב ליצור קשר עם עורך דין פלילי טוב שייצג אתכם לאורך כל הדרך.