מהו ייפוי כוח מתמשך – כל המידע בנושא

אחד הדברים החשובים לנו ביותר זו תחושת הביטחון. אנחנו רוצים לדעת שהכל יהיה בסדר גם אם חלילה יקרה לנו משהו. בדיוק בשביל השקט הנפשי ישנה אפשרות לייפוי כוח מתמשך. אז מה זה אומר ואילו אופציות עומדות בפנינו?

ייפוי כוח מתמשך – מה זה אומר?

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לאדם למנות מישהו שיקבל החלטות בנוגע לרווחתו האישית ולרכושו אם יאבד את היכולת הנפשית לעשות זאת. ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי שצריך להיערך על ידי עורך דין, אשר לאחר מכן יבקש את הסכמתו של האדם. המסמך החשוב חייב להיות רשום במשרד האפוטרופוס הציבורי כדי שיהיה תקף.

ניתן להגדיר את המסמך, שניתן להגביל את היקפו או להרחיב את היקפו, כדי להעניק לעורך הדין סמכויות נרחבות לקבל החלטות בשמו של חסר היכולת. לחילופין, היא רשאית להעניק רק סמכויות ספציפיות כגון ייפוי כוח לניהול נכסים.

סוג זה של מסמך נקרא לעתים קרובות צוואת חיים מכיוון שהוא נועד לספק הכוונה והנחיות לטיפול אישי וטיפול רפואי כאשר מישהו לא מסוגל לקבל החלטות אלו בעצמו.

איך זה עובד?

ייפוי כוח מתמשך הוא הרי מסמך משפטי המאפשר לאדם למנות מישהו לקבל החלטות לגבי הרווחה האישית והכספים שלו בשמו אם הוא מאבד את היכולת לעשות זאת בעצמו.

זהו מסמך חשוב מאוד כי הוא יכול לעזור לאנשים הסובלים מאובדן זיכרון או מחלת נפש ומתקשים לנהל את ענייניהם. זה גם מספק הגנה לאדם המבצע את ייפוי הכוח במקרה שלא יוכל לקבל החלטות בעצמו בעתיד. 

מסמך משפטי ככלל המסמכים המשפטיים, חשוב מאוד שיבוצעו על ידי עורך דין מנוסה ובמעורבות מלאה של שני הצדדים לאורך כל הדרך.

פרטים נוספים באתר: https://www.lawlife.co.il/