עורך דין פלילי

מהי ליטיגציה ומי משתמש בה

כשאתם רואים סדרות משפטיות בטלוויזיה ואתם נהנים מהיצירתיות והלוחמנות של עורכי הדין המסורים, זוהי בדיוק הליטיגציה שבה מתמחים חלק מעורכי הדין עבודה משפטית אינה כרוכה רק בהופעה בבתי המשפט ויש בה הרבה פנים בירוקרטיים שונים שמחייבים עורכי דין להיות במגע עם משרדים שונים בעיקר. אבל חלק מהעבודה נעשית גם בהופעה ובהתדיינות בבתי המשפט מול שופטים, ושם באה לידי ביטוי הגדולה של עורכי דין שנאבקים למען הלקוחות שלהם בצורה הכי מסורה ויצירתית שיש. ליטיגציה היא גם היכולת להציג תיק לפני בית המשפט בצורה שתצליח לשכנע אותו בצדקת הלקוח ולשנות לגמרי את פסק הדין שהיה יכול להיות אחרת לו לא היו עושים זאת כמו שצריך.

ליטיגציה בתחום המסחרי

מלבד התחום הפלילי הנפוץ והמוכר, הרי שהליטיגציה עוסקת רבות בהופעה מול שופטים, בוררים ועוד ערכאות שבהן נחוץ להביא תא צדו של הלקוח בצורה הכי מקיפה אבל מעמיקה ועניינית שאפשר. לבית המשפט אין זמן רב לדון בכל תיק, בגלל העומס הרב ובגלל הרצון להיות תמציתיים, ולכן עורך דין ליטיגטור טוב הוא כזה שיודע להפריד עיקר מטפל ולטעון את העיקרים של התיק של הלקוח שלו בצורה מעשית ואפקטיבית. כל ליטיגציה כזאת יכולה להיעשות לא רק במשפט כי אם גם במפגשים שנחשבים רשמיים חוקית כמו מפגשי בוררות והתדיינויות בין הצדדים מחוץ לבית המשפט. כאשר עורך דין כזה מייצג אתכם במשא ומתן על שותפות עסקית, או במגעים עם הרשויות או בכל עבירת צווארון לבן או מקום שבו חייבים להביא את העניינים שלכם בפני המדינה ובית המשפט בצורה מקצועית, זוהי ליטיגציה שמייצגת אתכם בפני הערכאות.

מה נחוץ לליטיגציה?

לעורך דין שעוסק בליטיגציה נחוצים כמה מאפיינים וכמה תכונות שיאפשרו לו לעשות את העבודה שלו הכי טוב שאפשר. הוא צרי להיות חרוץ ושקדן משום שבזמן הקצר של ההופעה הוא חייב להקיף ולחקור את כל החומר ואין לו אפשרות להיות מופתע מעובדות שאינן ידועות לו, הוא חייב לדעת כיצד לטעון את הצד שלכם ולנהל את התיק שלכם בצורה שתוכיח ביטחון עצמי, יצירתיות, נחישות ומסירות ללקוח שלו ולתיק שבו הוא מייצג אתכם. כמו כן, נחוץ ניסיון רב כדי לשלוף בעת הצורך את התקדים והסעיף הנכונים שיסייעו להם להתקדם בזמן ההופעה ולהיות גמישים ולהגיב בזמן ובמקום הנכון.