מס רכישה

מה כדאי לברר לגבי מס רכישה כשחושבים לקנות דירה? 

 

אחרי שנים רבות שבהן גרתם רק בדירות שכורות הגעתם למסקנה שאי אפשר להמשיך כך? אתם רוצים לקנות דירה ואפילו כבר מצאתם אופציה טובה? אם כך, הגיע הזמן שתתחילו לעשות חישובים אמתיים, כי בסופו של דבר צפויים לכם עוד תשלומים על קניית הדירה. אחד מהתשלומים הללו הוא מס הרכישה, שכן בישראל חובה לשלם מס רכישה בעת קניית דירה. הנתון הזה תלוי בגורמים שונים והוא גם משתנה אחת לשנה, כך שזה לא מפתיע שעסקאות שבוצעו לפני שנתיים חויבו בגובה מס אחר לעומת עסקאות שבוצעו השנה. 

האם מגיע לכם פטור מתשלום מס רכישה?

אם יצא לכם לשמוע לאחרונה על לא מעט אנשים שאומנם היו בטוחים שהם ישלמו מס רכישה אך בסוף ציפתה להם הפתעה טובה, כדאי שתדעו שאולי זה יקרה גם לכם. לא כל האנשים מודעים לכך, אך הנתון הראשון שמשפיע על השאלה האם וכמה תשלמו, זו השאלה האם יש לכם עוד נכסים. כלומר, גובה מס הרכישה נקבע, בין היתר, בהתאם לשאלה האם מדובר על הדירה היחידה שיש לכם או שאתם בעלי נכסים נוספים. לכן ממש על אותה דירה בדיוק משפחה אחת תשלם X עבור מס הרכישה ואילו משפחה אחרת תוכל לקבל הנחה ואולי אפילו פטור. 

כל הסיבות שבגללן כדאי לפנות לעו"ד שמומחה בתחום הזה 

בין אם מה שמטריד אתכם זו השאלה האם תשלמו מס רכישה ובין אם אתם רוצים לקבל עזרה אחרת לגבי עסקת הנדל"ן שאתם עומדים לבצע, רצוי שתפנו לעו"ד מתאים. בהחלט יכול להיות שתוכלו למצוא גם לבד, אונליין, את כל המידע הדרוש לכם, אך אם אפשר להתייעץ תחילה עם עו"ד מקצועי וכך להימנע מטעויות מיותרות, למה שלא תעשו זאת? עו"ד עמית ורד הוא עוה"ד הנכון עבורכם לגבי כל שאלה שקשורה לענייני נדל"ן. הוא יוכל להמליץ לכם מה לעשות, לבצע עבורכם אינספור בירורים בנוגע למיסים שעליכם לשלם על רכישת הדירה וללוות אתכם עם עצות משפטיות נבונות לכל אורך הדרך. פנו אליו עוד היום ותראו שלא תצטערו.