מחיקת רישום פלילי לקטין

מחיקת רישום פלילי לקטין- מתי זה אפשרי?

לא מעט קטינים מבצעים עבירות מתוך קלות דעת. מדובר על עבירות שאינן נחשבות בעיניהם כרציניות מדי, אך לא פעם, מתברר להם כי העבירות הללו מהוות עבירות פליליות אשר בגינן ירשם לקטין רישום פלילי שיכול להשליך על עתידו האישי והמקצועי של הקטין. כל קטין בעל רישום פלילי חייב להכיר את האופציה של מחיקת הרישום הפלילי. באמצעות בחירת עו"ד פלילי טוב, תהיה לקטין אפשרות לעתיד טוב יותר ונטול רישומים פליליים שיכולים להשפיע על חייו.

מהו רישום פלילי?

רישום פלילי הוא רישום שבו מצוינים עונשים והרשעות אשר קשורים בעבירות מסוג פשע ועוון. מדובר על עבירות שהעונש עליהם הוא 3 חודשי מאסר ומעלה. גם עבירות שעבור קטינים אינן נראות מהותיות מדי כגון: עישון מריחואנה, גניבה מחנות ועוד, הרי שהן בהחלט יכולות להירשם במרשם הפלילי בין אם הנער הורשע ובין אם איננו הורשע. אחת  ההשפעות המהותיות ביותר של רישום פלילי ניכרת בעת הגיוס לצה"ל. על נער שיש לו רישום פלילי יבחן בקפידה על ידי צה"ל אודות העבירה שבגינה יש לו רישום שכזה ואז יוחלט האם לגייס את הנער או לא. מלבד הגיוס לצה"ל, רישום פלילי מהווה כתם חברתי ואישי אשר ימנע לא פעם מהנער למצוא עבודה בתחומים מסוימים ועוד.

כיצד ניתן למחוק רישום פלילי לקטין

אופציה אחת למחיקת רישום פלילי לקטין היא להגיש בקשת חנינה לנשיא, על הבקשה להיות מנומקת בצורה הטובה ביותר ולכן, כדאי להגיש את הבקשה באמצעות עו"ד פלילי מקצועי ומנוסה. מחיקת רישום פלילי על פי החוק מתבצע 10 שנים לאחר התיישנות העבירה. אולם, כאשר מדובר בקטין לא פעם מחיקת הרישום הפלילי תהיה בין 3-5 שנים לאחר הרישום בהתאם לחומרת העבירה שלו. מכיוון שרישום פלילי יכול להיות קריטי מאוד לעתידו של הקטין, חשוב מאוד לבחור עו"ד פלילי מקצועי, אשר יודע הכל אודות מחיקת רישום לקטינים ויודע כיצד לבצע את הליך המחיקה בצורה שבה יהיה הסיכוי המרבי למחיקת הרישום הפלילי של הקטין. עו"ד פלילי טוב הוא קריטי עבור מחיקת רישום פלילי לקטין.