רשיון עסק

מה חשוב לדעת על רישיון עסק

אם אתם מתכננים לפתוח עסק בקרוב, חשוב שתדעו כי עליכם לקבל רישיון עסק אשר יאשר את הפעילות שלכם. תהליך קבלת הרישיון הינו תהליך לא פשוט אשר כולל פרטים רבים והתעסקות בירוקרטית לא קטנה.

בכדי שעסק מסוים יוכל לקבל רישיון פעילות עליו לעמוד בדרישות רבות, והמבנה בו יוקם העסק יעבור בדיקות מדוקדקות רבות אשר רק אם יעמוד בהן יוכל לקבל את הרישיון המיוחל. לכן, לפני פתיחתו של העסק יש לבצע את ההליך הזה בצורה מסודרת עד לקבלת רישיון העסק על פי החוק. לעולם אל תפתחו עסק ללא רישיון, גם אם אתם נמצאים באמצע תהליך הוצאת רישיון, אתם עלולים להכניס את עצמכם לתסבוכת רצינית ולקנסות גבוהים וחמורים במיוחד.

פניה ליחידת רישוי עסקים

השלב הראשון בהוצאת רישיון עסק הינו פניה אל יחידת רישוי העסקים אשר פועלת באותה עיר. ביחידה תקבלו מידע על כל החומר אותו יש להציג בכדי לקבל את הרישיון וכל דבר נוסף אשר עליכם לבצע בכדי לקדם את ההליך כולו. ביחידה תקבלו טפסים רבים למלא, או להחתים בעלי מקצוע מומחים בהם, והעסק שלכם יבחן לפרטי פרטים על מנת לבחון כי הוא אכן יכול לפעול במיקום המדובר, במבנה הספציפי שבחרתם, ובאזור בו אתם מעוניינים להקים אותו, ללא כל בעיה.

אישורים משלימים

מלבד הבחינה של יחידת רישוי העסקים בעירייה, ישנם אישורים משלימים חיצוניים אשר עליכם לקבל בכדי להוציא רישיון לעסק. לדוגמא, אם מדובר במסעדה או עסק בתחום המזון עליכם לקבל אישור ממשרד הבריאות, אם מדובר בבר עליכם לקבל אישור למכירת אלכוהול וכדומה. בנוסף, עליכם לקבל אישור ממכבי האש על כך שהמבנה בו אתם רוצים להקים את העסק עומד בדרישות הבטיחות וניתן להפעיל בו את העסק ללא חשש.

רק לאחר קבלת כל האישורים הללו, ולאחר בחינה מדוקדקת של יחידת רישוי העסקים ועמידה בכל התנאים שלהם, תוכלו לקבל רישיון מסודר אשר מאפשר לכם לפתוח את בית העסק ולהתחיל להפעיל אותו. כמובן, במידה ותשנו את תחום הפעילות, או תוסיפו שירות חדש לעסק, ייתכן ויהיה עליכם לקבל רישיון חדש.