משמורת ילדים – מה זה אומר ומה צריך לדעת על זה?

משמורת ילדים – מה זה אומר ומה צריך לדעת על זה?

הנושא הרגיש ביותר בתהליך גירושין בין בני זוג, הוא ללא ספק הילדים, בוודאי כשמדובר על ילדים קטנים. זה נושא רגיש, מאחר ושני בני הזוג מעוניינים שהילדים יגדלו אצלם, והרבה פעמים הם מוצאים את עצמם באמצע, במאבק בין ההורים, מבלי שיש להם אפשרות או רצון לבחור צד. 

משמורת ילדים היא נושא מורכב וחשוב להבין את המשמעות שלה. כאשר בני זוג, הורים, נפרדים, יש צורך לקבל החלטה איפה הילדים יחיו וכמה פעמים יוכל ההורה השני לפגוש אותם ומתי. בישראל מוכרת ההלכה של חזקת הגיל הרך, אשר קובעת שעד גיל 6 הילד נשאר בחזקת אימו. זה אומר שהאב זכאי לפגוש אותו בהתאם להסכם עם האם. 

אחרי גיל שש, ייתכן שזה ישתנה, והילד יוכל לעבור לגור אצל אביו, במידה ואכן בני הזוג מגיעים להחלטה כזו או שבית המשפט מקבל את טענת האב שאכן כך צריך להיות. חשוב מאוד, מי שקובע היכן ישהה הילד הוא בית המשפט, במקרים רבים זה יתבסס על המלצת משרד הרווחה, זאת מתוך קביעה שבית המשפט רואה את טובת הילד. 

איך נוהגים נכון בנושא של משמורת ילדים?

על מנת לנהוג בצורה נכונה, צריך לחשוב על טובת הילד. לשם כך, הורים שנמצאים בתהליך גירושים, צריכים לחשוב לא רק על עצמם ומה הם רוצים, אלא גם מה טובת הילד, אפילו אם זה אומר שהילד יגדל בבית של הצד השני, או שתהיה הסכמה ביניהם על מפגשים קבועים כל שבוע או כל סופשבוע. 

בסופו של דבר, הילד זקוק לשני הורים ולכן מוטב להגיע להסכמות בין הצדדים בליווי של עורך דין גירושין מומלץ, ולא שבית המשפט יצטרך להתערב בנושא. דבר שיכול להיות לא נעים להורים ולילד.

מה עושה עורך דין פלילי?

לעורך דין פלילי יש תפקידים רבים ושונים. עורך דין פלילי יכול לייצג במשפטים של אנשים שעומדים למשפט עקב אישומים שונים הקשורים לתחום הפלילי. עורך דין

קרא עוד »

לוגו עורך דין

לוגו עורך דין הוא סמל המייצג את מקצועו של עורך דין. לוגואים כאלה מופיעים במסמכים משפטיים רבים, כולל חוזים משפטיים, רישיונות, דיפלומות וצורות אחרות של

קרא עוד »