עורך דין לשון הרע

איך מגישים תביעת לשון הרע?

אם פגעו בשמכם הטוב, פגעו בכם או במוניטין של העסק שלכם, יתכן שתוכלו להתגונן על ידי תביעת לשון הרע. נסביר במה הדברים אמורים ואיך מגישים את התביעה. 

שם טוב הוא נכס בפני עצמו 

על פי רוב, נוטה בית המשפט לפסוק פיצוי כספי לאנשים שתבעו והוכיחו כי נגרם להם נזק. יוצא מן הכלל הוא מקרה שבו על הפרק עומד לשון הרע. במילים אחרות, בישראל החוק מכיר בכך כי שמו הטוב של אדם הוא נכס בפני עצמו, זאת אומרת שניתן להגיש תביעה עד לגובה של עשרות אלפי שקלים אפילו מבלי להוכיח כי נוצר נזק. באם ישנן הוכחות להיווצרות של נזק במסגרת תביעת לשון הרע, ניתן כמובן לתבוע פיצוי בסכומים גבוהים אף יותר. על מנת להגיש תביעה חשוב להיעזר בעורך דין המתמחה בתביעות לשון הרע. ומכיוון שרבות מהתביעות מסתיימות לא בבית המשפט אלא בפשרה, בהחלט אפשר לשקול לבחור עורך דין בעל ניסיון רב בהליכי גישור והתפשרות על מנת להימנע מתהליך שמתארך יותר מהרצוי לכם.  

צריכים ייעוץ משפטי בנושא לשון הרע? צרו קשר עם משרד שמעון האן עורכי דין

מה נחשב כ"לשון הרע"

תביעה בתחום לשון הרע נהוגה למשל כאשר פלוני הושמץ או פורסם אודותיו מידע שאיננו נכון ואפשר להוכיח כי איננו נכון. השמצה או פגיעה בשמו הטוב של אדם יכולה להיות מופצת ברבים אך לא בהכרח. אפילו אם מספר אנשים מצומצם שמע את ההשמצה, יש בכך כדי להיחשב ללשון הרע. חשוב לציין כי בית המשפט בודק את מכלול נסיבות המקרה והיד לא קלה על ההדק בקביעת אשמה. לכן, תביעת לשון הרע מוגשת לרוב בליווי עורך דין שמתייחס בכתב התביעה לנסיבות, לנזקים ולהשלכות. כדאי להוסיף שלעיתים ניתן לכרוך טענה לנזקים נוספים, מעבר לפגיעה בשם הטוב.