עורך דין פלילי

באילו מקרים נזדקק לעו"ד פלילי

האם כל אחד יכול לדעת מתי הוא יזדקק לעו"ד פלילי? כדי לענות על שאלה מסוג זה חשוב לדעת כי כל מקרה שבו אדם נמצא בחקירה משטרתית הינו אינדיבידואלי, ולכן הצורך בעורך דין מסוג זה הינו משתנה למקרה.

אז מתי בכל זאת ייתכן שתצטרכו עורך דין פלילי?

בחיים ישנם מצבים שאנשים מוצאים את עצמכם בחקירה משטרתית. חקירה מסוג זה יכולה להיות בנושאים שונים שבהם החוקר מנסה לדלות כמה שיותר פרטים על אירוע מסוים. וכאן מגיעה ההתלבטות של הנחקר האם לדבר עם החוקר או לשתוק עד שעורך דינו מגיע. כי הרי שתיקה הינה משידה ודיבור יכול להכשיל אתכם. אז מה צריך לעשות? חשוב להמתין לעורך דין.

האם מותר להמתין לעורך הדין לפני החקירה המשטרתית?

לפי החוק מותר לאדם הנחקר להמתין כמה שעות עד להגעת עורך דינו לפני חקירה משטרתית, עם זאת לפי החוקים בישראל אם הנחקר ביקש להתייעץ עם עורך דינו, אסור לנחקר לתת גרסה למשטרה לפני שהוא נועץ עם עורך הדין הפלילי שבו הוא ביקש להיוועץ.

ומה קורה שעורך הדין מגיע?

כאשר עורך הדין מגיע לחקירה פלילית, מותר לו וללקוח שלו להיוועץ אחד עם השני למספר שעות, וחשוב לדעת כי העצות שעורך הדין נותן הינן חשובות במיוחד, והן נועדו לכך שהחוקרים לא יצליחו לגבש נגד הנחקר כתב אישום.

אז באילו מקרים נזדקק לעורך דין פלילי?

במקרים של חקירה משטרתית –בקרים בהם זימנו אתכם לחקירה משטרתית בה אתם החשודים העיקריים.

במקרים שהגיעו אליכם שוטרים על מנת לעצור אתכם – אם אתם עצורים באשמה כל שהיא חשוב מאד להיוועץ עם עורך דין לפני החקירה המשטרתית.

במקרים שבהם הייתם מעורבים בתאונת דרכים שבה אתם הצד הפוגע – אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים רבת נפגעים, או חס וחלילה בתאונת פגע וברח חשוב מאד לשכור שירותיו של עורך דין פלילי טוב.

במקרים בהם אתם מואשמים בעבירה פלילית – אם האשימו אתכם בעבירה פלילית חשוב מאד שיהיה לצדכם עורך דין.

אם אתם רוצים להסגיר את עצמכם לידי החוק – גם לפני שאתם מגיעים להתוודות על פשע, חשוב להיוועץ לפי ההסגרה עם עורך דין פלילי.

לסיכום, אם הואשמתם, או שביצעתם עבירה פלילית: יש לכם זכות לעורך דין, וחשוב בשל כך לנצל אותה כדי לצאת מהסיבוך בצורה מיטבית.