ביטוח תאונות אישיות

היתרונות בלהתגרש בעזרת עורך דין גירושין

תחום דיני המשפחה הוא תחום מורכב מאוד. בתוך תחום זה קיים נושא הגירושין אשר מרבית התיקים העוסקים בדיני משפחה, הנם בנישה זו.

הליך הגירושין יכול להיות מהיר יחסית, או ארוך ומייגע שיכול לגרום לנזקים משמעותיים לשני הצדדים, לעלות להם כסף רב ולפגוע מנטלית בילדים. לכן מומלץ בראש ובראשונה לבחון אפשרות להתגרש, כאשר שני הצדדים ניגשים יחד לעורך דין במטרה להכין הסכם משותף ששני הצדדים יסכימו עליו. במאמר זה נדבר על עורך דין גירושין והיתרונות של שימוש בשירותיו.

דברים שיש להתחשב בהם:

הליכי גירושין לעתים הופכים להיות למלחמה של ממש. כל צד שוכר עורך דין מטעמו, שני הצדדים מתחילים לאסוף מסמכים ועדויות אחד על השני ולנסות להפיל את השני, להוציא ממנו יותר ולפגוע בו. הבעיה היא לרוב כאשר יש ילדים ואלה נפגעים גם ככה כתוצאה מההחלטה להתגרש, אז בטח ובטח כאשר ההורים נלחמים האחד בשנייה מולם.

לעומת גישה זו, ישנם זוגות המעדיפים לסיים את יחסיהם בצורה יפה ומכובדת. הם שומרים על יחסים סדירים ככל האפשר וזאת על מנת לא לפגוע בפרמטרים נוספים כמו: משמורת הילדים, חינוכם, תשלום המזונות, חלוקת הרכוש ועוד.

יתרונות בשכירת שירותיו של עורך דין גירושין להכנת הסכם משותף:

  • הילדים יפגעו פחות גם מנטלית וגם מתוצאות ההליך.
  • השני הצדדים ינהלו דיון מושכל ויעדיפו ללכת אחד כלפי השני על מנת להגיע להסדר ראוי ולא להילחם אחד בשנייה.
  • הליך גירושין מהיר שיחסוך עוגמת נפש, עייפות פיזית ומנטלית.
  • חיסכון רב בכסף לעורכי דין וכל מה שקשור בהליך.
  • שמירה על יחסים טובים על מנת למנוע אי נעימות בפגישות עתידיות בנוגע לילדים, לרכוש וכו'.

איך לבחור עורך דין גירושין?

  • בחרו עורך דין המתמחה בענייני גירושין. עורך דין בעל נושא בתחום הספציפי שלכם יוכל לסייע לכם מניסיונו בתחום. עורך דין וותיק ככל שיהיה בתחום אחר, עשוי להיות פחות אפקטיבי עבורכם.
  • אל תייחסו חשיבות רבה רק להמלצות – ישנה תחרות גבוהה בשוק עורכי הדין. תמיד יהיו עורכי דין טובים יותר וטובים פחות. אנשים נוטים להמליץ על מה שהם מכירים וחושבים שאם היה טוב להם הוא גם טוב עבורכם. ייתכן ועורך הדין שהם ממליצים עליו ייצג אותם בתחום אחר ואינו יכול לסייע לכם.
  • בקשו לדעת תכנית פעולה ברורה, כאשר אתם יודעים מה אתם הולכים לעשות בכל שלב ושלב. בין אם מדובר בהליך משפטי על דרך הגישור ההדדי ובין אם מדובר בהליך הארוך והמעייף שבו אתם רוצים לצאת עם ידכם על העליונה.