האם מגיע פיצוי לדור שני של ניצולי שואה?

הרשויות מכירות בסבל ובנזקים שחוו יהודים בשואה, ומעניקים פיצויים ומענקים מסוגים שונים בהתאם לנסיבות. מדובר על מענים שניתנים על ידי הביטוח הלאומי הגרמני כמו גם הישראלי. כאן נשאלת השאלה אילו זכויות מגיע לנו לקבל? האם אנו מקבלים כל מה שאנו זכאים לקבל? האם יש פיצויים נוספים שניתן לקבל בהתאם לנתונים הנוכחיים ולשינויים בחוק? אחד השאלות שעולות היא האם מגיע פיצוי לדור שני של ניצולי שואה. כלומר, האם בנים או בנות לניצולי שואה יהיו זכאים לקבל פיצויים בגין היות ההורה שלהם ניצול שואה.

זכויות סוציאליות בירושה

מפעם לפעם חלים שינויים בחוקים הרלוונטיים לעניין הפיצויים לניצולי שואה. בין היתר יש התייחסות גם לדור השני של ניצולי השואה, ולזכאות שלהם לקבל זכויות סוציאליות בגין היות ההורים שלהם ניצולי שואה. ניתן לומר באופן כללי כי אכן, יש פיצויים מגרמניה שגם דור שני לניצולי שואה זכאים לקבל אותם. כמובן שלכל מקרה יש כללים אחרים וצריך לבצע בדיקות יסודיות כדי לוודא האם אכן קיימת זכאות, והאם הדור השני יוכל לקבל את הפיצויים בהתאם למקרה ולהתאמה שלו לפרטי החוק.

צרו קשר עוד היום עם עו"ד סיבר ווייצקר >>>

עורך דין שימצה עבורכם את הזכויות מול הרשויות

חשוב מאוד להתנהל באמצעות עורך דין מומחה שמכיר את הנהלים ואת הרשויות הרלוונטיות בנושא פיצוי לדור שני של ניצולי שואה. זו הדרך היחידה למצות את מלוא הזכויות ולהבטיח כי אתם מקבלים את הכספים שמגיע לכם בהתאם לחוקים ולנוכח היותכם דור שני של ניצולי שואה. כי בסופו של דבר הגשת תביעה והגשה חוזרת במידת הצורך היא זו שמבטיחה כי תקבלו את הזכויות שלכם והמענקים, הרנטות או הפיצויים שאתם זכאים להם על פי הפרמטרים ניתנים לכם.