עורך דין נהיגה בשכרות

נהיגה תחת השפעת אלכוהול, הינה עבירה על פי תקנה 26{2} לתקנות התעבורה תשכ"א- 1061. תקנה זו, קובעת כי אדם לא ינהג ברכב, כאשר הוא נתון תחת השפעת משקאות משכרים או סמים. ישנם נאשמים הנתפסים כאשר הם בגילופין או שחלילה אף טופלים עליהם אשמה מסוג זה. על מנת למצוא את הפתרון הנכון, להקל בעונש או להצליח תוך ביטול האשמה, יש למצוא עורך דין נהיגה בשכרות, אשר מתמחה בנושא דיני תעבורה מזה שנים. ישנם נאשמים אשר נאלצים להתמודד עם גזר דין קשה הכולל פסילת רישיון נהיגה של מינימום שנתיים, החרמת הרכב לחודש, פסילה על תנאי וכן, עבודות שירות. למרות שבתי המשפט לענייני תעבורה, אינם נוהגים לסטות ממינימום עונש, כאשר מדובר על נהיגה בשכרות, אך, העונש בגין הרשעה על נהג שנהג תחת השפעת אלכוהול עומד על שלושה חודשים.

לפי מה ניתן לבחון אם הנהג אכן היה שיכור?

על מנת לדעת,  אם אכן אדם  נהג בגילופין, יש למדוד זאת על פי כמה מאפיינים כמו למשל הכמות שעומדת על 240 מיקרוגרם בליטר אוויר בבדיקת ינשוף, שהיא הבדיקה הנפוצה ביותר היום לבחון את כמות האלכוהול בדמו של נהג, או לחלופין- 50 מיליגרם אלכוהול ב-100 מ"ל דם.  במקרים אשר בהם נהג ייתפס בפעם השנייה כשהוא תחת השפעת אלכוהול, יגרור עונשים חמורים יותר, כגון פסילת רישיון הנהיגה ל-4 שנים.

מה ההשלכות של סירוב בדיקת ינשוף?

נהג אשר יסרב לבצע בדיקת ינשוף למדידת כמות האלכוהול שלו בדם ייחשב כמודה בשכרות. הרי ברור כי הדרך מפה להרשעה היא מהירה. כל עורך דין נהיגה בשכרות, ימליץ כן לבצע את בדיקת הינשוף. כאשר ישנה תוצאה, עדיין יש על מה להתמקח בביהמ"ש, אבל כאשר אין תוצאות הבדיקה ההשלכות תהיינה קשות יותר. אם נתפסתם עם כמות של אלכוהול גבוהה יותר מן המותר, יש להיוועץ עם עו"ד המתמחה בדיני תעבורה ובנהיגה תחת שכרות, היות וקיימות פריצות דרך הקשורות ברגישות גבוהה של בדיקה ספציפית זו. כדאי לא להזניח מקרים כאלה שיעלו אף בשלילת רישיונכם  ו\או קבלת עונשים גבוהים. זו הסיבה כי ייעוץ מקדים עם עו"ד יהווה עבורכם את הפתרון ההולם ביותר.