איך מתגרשים

אף אחד מאיתנו לא היה רוצה להגיע לסיטואציה של גירושין, אבל כאשר כבר מגיעים לסיטואציה שבה נראה שאין ברירה אלא ”לפרק את החבילה”, צריך לדעת איך להתגרש באופן המיטבי ואיך להתמודד עם הסיטואציה. חושב לפעמים "אני רוצה להתגרש"?, המשך לקרוא.

גירושין הם אירוע משנה חיים, והם יכולים להיות תהליך מאוד רגשי ומלחיץ.

בעיה אחת שזוגות בתהליכי גירושין מתמודדים איתה היא שהם לא יודעים איך להתגרש. הם לא יודעים איך להיפרד מבן הזוג והם לא בטוחים מה יקרה אחר כך. במקרים בהם אחד הצדדים יזם את הגירושין באופן מפתיע, הצד השני צריך להתמודד עם השינוי הפתאומי של בן הזוג שלהם.

גירושין הם ההליך המשפטי שמאפשר לאדם אחד לסיים את קשר הנישואין עם בן או בת הזוג. ניתן לחלק את הליך הגירושין לשלושה חלקים עיקריים – הדיון בבית המשפט, הסדר הנכסים וההסכם הסופי בין הצדדים. בני הזוג, שגם כך מצויים בסערת רגשות, נאלצים להתמודד עם תהליך משפטי שאינם מכירים ומערכת כללים שזרה להם.

בישראל, קיימת מורכבות נוספת בתהליך הגירושין, מכיוון שמלבד בית המשפט לענייני משפחה, קיימת סמכות נוספת שבה ניתן להתגרש, וזהו בית הדין הרבני. כאשר אתם שוקלים איך להתגרש, חשוב שתדעו מה היתרונות והחסרונות שכל אחת מהסמכויות תיתן לכם.

מכיוון שמדובר בתהליך לא קל, חשוב מאוד שתיכנסו אליו כשאתם יודעים מה הזכויות שלכם. זאת, לאור העובדה שהרבה מאוד דברים מוטל על הכף. בין היתר, מצבכם הכלכלי העתידי, מכיוון שכלל הנכסים שנצברו במהלך תקופת הנישואים אמורים להתחלק בין בני הזוג המתגרשים. בנוסף, במידה שיש לכם ילדים משותפים, גם מערכת היחסים שלכם עם הילדים ורווחתם הרגשית.

גירושים יכולים להיות עניין פשוט או הליך משפטי מורכב. במקרה האחרון, עורכי דין יכולים לסייע לכם בתהליך ולהקל עליו.