רישום פטנט

כיצד לרשום פטנט פרוביזורי בצורה נכונה

פטנט זה מסוג אותם הדברים שכל אחד רוצה שיהיה לו, כי אם יהיה רשום על שמנו פטנט מוצלח, זה בהחלט יכול "לסדר" אותנו מבחינה כלכלית. לכן אפשר להבין מדוע גם אתם מתעניינים בתחום הזה, ואם יש משהו שכדאי לכם להיות מודעים אליו, זהו העובדה שהיום אפשר גם לבצע רישום של פטנט פרוביזורי. מאז שנת 1995 האפשרות הזאת קיימת, ואחד מהיתרונות העיקריים שבה זו העובדה שהגשת פטנט כזה עולה הרבה פחות. בנוסף לכך, הגשת פטנט כזו גם לא מחייבת את כתיבת התביעות ואת הגשת התצהיר שיש לבצע כאשר מדברים על הגשת פטנט רגיל. לכן, אם גם לכם יש רעיון שאתם חושבים שהוא מיוחד ואם גם אתם רוצים להעיז, ללכת כמה שיותר רחוק ולנסות להצליח בחיים, כדאי לקחת בחשבון את האפשרות של רישום פטנט פרוביזורי, כי מה פתאום שתוותרו על הרעיון הטוב שיש לכם?

כל היתרונות של הפטנט הפרוביזורי

מעבר לכל מה שצוין לעיל, כדאי לדעת שאם אתם מעוניינים לרשום פטנט פרוביזורי בצורה נכונה אתם יכולים ליהנות מעוד כמה יתרונות, כמו העובדה שתקבלו הגנה של 21 שנה לפטנט או העובדה שרישום כזה לא נבחן על ידי משרד הפטנטים. חשוב לדעת: כחלק מהתהליך של רישום הפטנט הפרוביזורי יש להגיש בקשה לרישום הפטנט בכל מדינה שבה מעוניינים בהגנה, ובנוסף לכך, יש לכתוב תיאור כמה שיותר מפורט של הפטנט שאותו רוצים לרשום בצורה מסודרת.

האם כדאי לפנות לקבלת שירות מקצועי בתחום?

חשוב להבין שאומנם זה נכון: אתם יכולים להגיש בקשה לרישום פטנט גם ללא אנשי מקצוע שילוו אתכם בתחום הזה ויעזרו לכם, אך נשאלת השאלה האם זה כדאי. התשובה היא חד משמעית לא, כי אם תרשמו פטנט ללא איש מקצוע אתם עלולים לפספס כמה דברים חשובים, כמו לדוגמא: צמצום גבולות ההגנה על הפטנט. איש מקצוע שמכיר את התחום הזה לעומק יודע ממה צריך להיזהר וכיצד יש לרשום את הפטנט כך שהוא יזכה למקסימום ההגנה שניתן. לעומת זאת, אדם שמעולם לא התנסה בתחום הזה עלול לפספס דברים חשובים, וחבל. לא אחת קורה שאדם שרושם לבד את הפטנט שלו לא יודע כיצד להדגיש בצורה מספיק טובה את מהות ההמצאה או הייחודיות שלה, דבר כמובן לא קורה כאשר איש מקצוע מבצע את הרישום. לסיכום, אם יש לכם רעיון ואם אתם רוצים לרשום אותו בתור פטנט כדאי יהיה לפנות אל המקצוענים בתחום ולבקש מהם סיוע, כי למה לקחת סיכונים מיותרים?