עו"ד דיני עבודה

מתי נצטרך עו"ד דיני עבודה

רוב העובדים אינם מודעים לכל הזכויות המגיעות להם מול המעביד. כתוצאה מכך, לא מעט אנשים מפסידים תנאים סוציאליים טובים יותר או שכר גבוהה יותר. לכן חשוב קודם כל, להתעדכן לגבי הזכויות שלכם, להבין מה בדיוק המעביד חייב לשלם, אילו תנאים סוציאליים מגיעים לכם ועוד. מהרגע שמודעים לכל הזכויות, ניתן להתחיל לדרוש מהמעביד שידאג למלא אותן. ברגע שנוצרת בעיה כלשהי במקום העבודה, מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין דיני עבודה, על מנת להתייעץ, לשאול את כל השאלות הרלוונטיות ולהבין כיצד כדאי לכם לנהוג. לפי החוק, המעביד מחויב לסכם עם כל עובד בטרם תחילת העבודה, מהם תנאי העבודה שלו, אילו תנאים סוציאליים מגיעים לו וכמובן מהו השכר שהעובד אמור לקבל. בצורה כזו, הדברים אמורים להיות ברורים לשני הצדדים, וכך ניתן יהיה להימנע מכל חילוקי הדעות האפשריים.

עו"ד דיני עבודה – במה הוא יכול לסייע?

כאמור, לא כל המעסיקים פועלים על פי החוק, דבר שמוביל ללא מעט אי הבנות, תחושות של בלבול ותסכול בקרב העובדים. מצד אחד, כל אחד רוצה לקבל את מה שמגיע לו בזכות ולא בחסד, אך מצד שני, עובדים רבים חוששים לפתוח את הנושא מתוך חשש שהמעסיק יתנכל להם או יפטר אותם. אך למעשה, אין שום סיבה לחשוש, היות ובדיוק מהסיבות האלו חוקקו חוקים שנועדו להגן על הזכויות של העובדים. במקרה כזה, חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בתחום של דיני עבודה, על מנת לקבל הנחיות ברורות כיצד כדאי לפעול בעניין. הדבר נכון בכל הנוגע לאי דיוקים בתלוש השכר, פיטורין בזמן מחלה או שלא לפי החוק, הלנת שכר, הרעת תנאי עבודה וכדומה. מעבר לכך, גם כל מעסיק חייב להיות מודע לחובות ולזכויות שלו, ולכן בכל מקרה של בעיה ביחסים שלו עם אחד העובדים, מומלץ לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין שבקיא בתחום.

לסיכום, עו"ד דיני עבודה הכרחי בכל מקרה של בעייתיות ביחסים בין העובד למעביד. עובד אשר לא קיבל דמי הבראה על פי החוק, לא זכה לשימוע לפני פיטורין, לא הופרשו עבורו כספים לקרן פנסיה וכדומה, חייב להיעזר בעו"ד המתמחה בתחום.