עו"ד רשלנות רפואית

מימוש זכויות בעזרת תביעת רשלנות רפואית

בימינו, מעמד של רופא הוא כמעמד כל בעל מקצוע אחר שמספק שירות לכל אזרח. לכן המקצועיות והמיומנות שלו חייבים לעמוד בקריטריונים ובפרמטרים ברורים והולמים. לצערנו קיימים מקרים בהם אנשים נאלצים לעבור מצבים בהם נלקחו זכויותיהם בעת קבלת טיפול רפואי או מתן שירות לקוי ורשלני.

במצבים כאלה תביעה למימוש הזכויות רפואיות היא זכות לגיטימית בהחלט. לפי חוק זכויות החולה, הועצם כוחו של החולה כצרכן בקבלת שירותי בריאות וטיפול נאות ואיכותי לכל אחד. כמו כן, חולה חייב להסכים לטיפול טרם קיבל אותו. הוא זכאי להיות שותף לאורך כל התהליך ויש לו את הזכות לקבל חוות דעת נוספת של רופא, לגבי מצבו ולגבי האופן בו יטופל.

רשלנות רפואית

הגדרה של רשלנות הרפואית היא חלק מדיני נזיקין. יש בה עילה לפיצוי לכל אחד שנפגע גם אם לא הייתה כוונה ברורה לפגוע. חשוב לזכור שבכל טיפול רפואי שיקבל אזרח, אין בו את הביטחון המלא ואינו יוצא מכלל סכנה של סיבוך או תוצאה שלא הייתה מתוכננת, ואלו מצבים שעשויים להיחשב כרשלנות רפואית.

אלו מקרים נחשבים לרשלנות רפואית ?

רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי במהלך הריון כשלא ניתנים לאם תוצאות בדיקות שהן קריטיות עבורה ועובר העובר. גם בחדרי לידה יכולה להיות רשלנות רפואית, במרפאות השיניים בעת טיפול שהוא לא מתאים כמו עקירה של שיניים במקום טיפולים מונעים אחרים. רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי בחוסר היגיינה בחדר ניתוח או בגילוי מאוחר של מחלה שיכלה לקבל טיפול מוקדם או במקרה של אבחון לא נכון של מחלה ועוד.

עורך דין רשלנות רפואית

לפני הכל חשוב להיפגש ולהיוועץ עם עורך דין רשלנות רפואית. תוכלו לספר לו את הסיפור שלכם כשאתם מציגים לו את המסמכים וכל החומר שברשותכם שיכול להעיד על המצב והמקרה. בפגישה תכירו אותו ותתרשמו ממנו ומניסיונו. לאחר שהוא ילמד את התיק ויתייעץ עם המומחים הנכונים, אחר כך תוצג לכם תמונה מלאה, דרכה תוכלו להבין מהן האפשרויות שעומדות בפניכם עוד לפני נקיטת כל הליך משפטי. לאחר שתקבלו את כל המענה שתזדקקו לו ותרגישו שאתם נמצאים במקום מבטחים שמטרתו לעזור לכם, תוכלו לצאת לדרך ולדרוש את הזכויות שנלקחו מכם.