המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

כיצד מתמודדים עם הזמנה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

רוב האנשים שנוהגים בישראל ואפילו אם הם עושים זאת מזה שנים רבות, לא יודעים על קיומו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. מדובר על מכון שיש לו מטרה אחת ברורה והיא: למגר את מספר תאונות הדרכים השונות שמתחרשות ברחבי הארץ וזאת על ידי זיהוי בריאות לקוי אצל הנהג. הנתונים הסטטיסטיים מראים שתאונות רבות בישראל מתרחשות כתוצאה מכך שנהג לוקה בבריאותו, בין אם זה מבחינה פיזית, נפשית או מכל בחינה אחרת. לכן ברור שאם נצליח לשלול מכל הנהגים הללו את רישיונם הרי שמספר התאונות ילך ויקטן. הבעיה היא שתוך כדי הרצון לזהות את הנהגים שבריאותם לקויה נשלל גם הרישיון מלא מעט נהגים אחרים, מה שמשפיע לרעה על איכות החיים שלהם.

מה צריך לעשות בנידון?

במידה וגם אתם הוזמנת לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים מסיבות כאלה ואחרות, כדאי שתפנו לפני הכול לעו"ד שבקיא בתחום הזה. יש לא מעט סיבות שבגינן ניתן יהיה להזמין נהגים לבדיקות שונות, כמו  לדוגמה:

  • אם נהג היה מעורב בתאונת דרכים קשה עם פצועים או אבדות בנפש.
  • אם נהג הורשע בעבירות של סמים או אלכוהול.
  • אם מדובר על נהג שהוא עבריין תנועה חמור ועוד.

עורך הדין שאליו תפנו מכיר את החוקים, יודע לקרוא בין השורות ולכן הוא יוכל לעזור לכם. איש המקצוע יוכל להקשיב לכם ובעיקר לקרוא את כל המסמכים הקשורים לפרשייה שבה אתם מעורבים. בצורה כזאת הוא יוכל לתדרך אתכם לקראת הבדיקה ובהחלט יכול להיות שהוא יעזור לכם להציל את רישיון הנהיגה שלכם.

בחרו עו"ד מקצועי ואמין

הדבר החשוב ביותר בכל התהליך הזה הוא לבחור את איש המקצוע שאליו אתם פונים. לא כל עו"ד שמציג את עצמו בתור מומחה יוכל לתת לכם את הטוב ביותר ולכן שווה לברר: ניסיון, ידע ושנות עבודה בתחום. רק אם תפקידו את גורלכם בידי עו"ד שחי ונושם את התחום הזה אתם תוכלו להיות בטוחים שאתם במקום הנכון וכי הסיכוי שבסופו של דבר רישיון הנהיגה יוחזר לכם יגדל.