עורך דין ניכור הורי

כאשר אנחנו חושבים על משפחה, אנחנו חושבים בדרך כלל דברים חיוביים כמו על הורים וילדים שאוהבים אחד את השני ודואגים אחד לשני. אבל לצערנו לא בכל הבתים זה ככה ואצל משפחות רבות ישנן בעיות שונות בבית שפוגעות בבני המשפחה. יש מקרים מאוד מורכבים במשפחות כמו בעיות ביחסים בין הורים, בעיות בין הורים לילדים, גירושים שיכולים להיות מכוערים ומעורבים ביצרים וכאב  ובנוסף לכל אלה יש גם מקרים במשפחות שהם מקרים מאוד עצובים כמו במקרה של ניכור הורי.

מה זה ניכור הורי?

ניכור הורי הוא מצב שבו הורה מסויים עושה שימוש בילד על מנת לפגוע ולנקום בהורה השני. זה קורה בהרבה מקרים כאשר ההורים לא חיים יחד, אבל ניכור הורי יכול לקרות גם כשההורים כן חיים באותו הבית אבל קיים סכסוך ביניהם. הביטוי המעשי של ניכור הורי יכול לבוא לידי ביטוי בכך שהורה אחד יסית את הילד נגד ההורה השני. ההורה המנכר יכול להעליל על ההורה השני עלילות מסויימות ולהציג אותו בעיני הילד כהורה רע או אפילו כהורה שעלול לפגוע בו.

מקרים של ניכור הורי עשויים להגיע לכדי מצב שבו ההורה המנכר מסית עד כדי כך כלפי ההורה השני עד שהילד לא ירצה להיפגש עם ההורה המנוכר או להיות איתו בקשר ויש אף מקרים חמורים יותר שבהם ההורה המנכר אף מונע מהילד להיפגש עם ההורה המנוכר. במקרים כאלה חשוב להיעזר בגורם מקצועי כמו עורך דין ניכור הורי כמו למשל עורך דין בכפר סבא דנה יצחק פיקר

למה חשוב להיעזר בעורך דין ניכור הורי?

עורך דין ניכור הורי יידע להתמודד עם מקרה כזה מבחינה משפטית. יש לו ניסיון בתחום והוא מכיר את הדרכים לסייע להורה שמרגיש שהופעל נגדו ניכור הורי. לכן אם אתם הורה שמרגיש שהוא נפגע על ידי ההורה השני במקרה של ניכור הורי, פנייה אל עורך דין ניכור הורי ובפרט עורך דין בכפר סבא דנה יצחק פיקר תוכל לסייע לכם.